Янукович також вважає помилкою закон регіонала про наклеп

Янукович також вважає помилкою закон регіонала про наклеп

Президент похвалив регіонала за рішення відкликати закон про наклеп / Фото: УНІАН

Президент похвалив Журавського за рішення відкликати скандальний закон.

Президент України Віктор Янукович називає помилкою автора внесення на розгляд парламенту закону про введення кримінальної відповідальності за наклеп.

Про це він сказав в інтерв'ю українським журналістам в Нью-Йорку, передає УНІАН.

"Ви ж розумієте, що Віталій Журавський не випадково прийняв таке рішення (відкликати закон - ред.) .... він хоче виправити помилку, яку зробив особисто", - сказав президент. За його словами, автор закону, почувши думку президента, своїх однопартійців прийняв рішення відкликати закон.

Глава держави висловив думку, що парламент, який проголосував за цей проект закону, можливо не зовсім зрозумів про що йдеться.

"Взагалі такі рішення поспішно приймати неможливо, ми уважно сьогодні ставимося до підготовки будь-яких законів, особливо тих, які пов'язані з виконанням Україною зобов'язань перед Радою Європи", - сказав президент. Подібні закони повинні проходити оцінку європейських експертів: "Якщо ми говоримо, що створюємо для журналістів всі умови, а чинемо навпаки - цього ніхто не зрозуміє", - підкреслив президент, додавши, що в Україні потрібно застосовувати європейські стандарти.

Нагадаємо, 18 вересня Верховна рада України прийняла в першому читанні закон "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-виконавчого процесуального кодексів України щодо посилення відповідальності за посягання на честь, гідність та ділову репутацію осіб". Якщо закон пройде друге читання, за наклеп журналістів можна садити на термін від 3 до 5 років.

"Жодної кримінальної відповідальності для журналістів бути не може. У цьому немає сенсу, це - чистий ідіотизм", - заявив з цього приводу віце-прем'єр Борис Колесніков.

У вівторок пізно ввечері, 25 вересня, стало відомо, що автор документа Віталій Журавський прийняв рішення відкликати скандальний законопроект.

Повʼязані теми:

Наступна публікація