Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Єльченко розповів, коли Генасамблея ООН проведе спецдебати щодо України

Розглядатимуть ситуацію з окупованими територіями.

Спеціальні дебати щодо України у Генеральній асамблеї ООН попередньо заплановані на кінець лютого 2019 року. Про це в інтерв’ю "Укрінформу" повідомив постійний представник України при ООН Володимир Єльченко.

За словами дипломата, період обраний не випадково, адже саме у лютому п’ята річниця нападу РФ на Україну – і таким чином українська сторона хоче нагадати про російську агресію. На дебатах розглянуть питання ситуації на тимчасово окупованих територіях України.

Дипломат розповів, що рішення про включення цього пункту дуже не подобалося російській делегації, яка щосили намагалася його зупинити.

“Це рішення ми провели через так званий генеральний комітет Генасамблеї, який схвалює порядок денний на весь наступний рік. Без спротиву Росії не обійшлося. Було важко. Адже для росіян це додатковий подразник. Їм це дуже не подобалося”, - розповів Єльченко.

Чи будуть ухвалюватися рішення за результатами дебатів, наразі невідомо.

Нагадаємо, на засіданні Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних націй 22 грудня ухвалили резолюцію, в якій засуджуються порушення прав людини в окупованому Криму. 

ВідеоГенеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо порушення прав людини в Криму

Уперше незаконно засуджених у Росії та на окупованому півострові українців називають політв’язнями й згадують, зокрема, імена режисера Олега Сенцова, активіста Володимира Балуха та правозахисника Еміра-Усеїна Куку. У документі наголошують про неприйнятність застосування тортур, переслідування українських та кримськотатарських активістів, та засуджують примус кримчан до прийняття російського громадянства. 

Генеральна асамблея ООН ухвалила резолюцію щодо порушення прав людини в Криму

Залиште свій коментар

Вибір редакції