Генасамблея ООН ухвалила нову резолюцію стосовно Криму

В ООН ухвалили резолюцію щодо прав людини у Криму.

На засіданні Генеральної асамблеї Організації Об'єднаних націй 22 грудня ухвалили резолюцію, в якій засуджуються порушення прав людини в окупованому Криму.

"За" проголосували 65 держав-членів, "проти" - 27, 70 делегатів утрималися. Серед тих, хто підтримав резолюцію, були США, країни Євросоюзу, Туреччина і Японія. Проти неї проголосували 27 делегацій, зокрема Росія, Білорусь, Китай, Індія, Сербія, Сирія, ПАР, Нікарагуа і Венесуела.

“Генасамблея закликає всі міжнародні організації і спеціалізовані агенції Організації Об’єднаних Націй послуговуватися формулюванням “Автономна Республіка Крим та місто Севастополь, Україна, тимчасово окуповані Російською Федерацією” коли йдеться про Крим у їхніх офіційних документах, комунікаціях і публікаціях, включно з тими, в яких йдеться про статистичні дані РФ”, - йдеться в резолюції.

Там також згадали про українських політв'язнів Олега Сенцова та Володимира Балуха.

"Глибоке занепокоєння викликає те, що з 2014-го року влада Росії використовує тортури для отримання підробних свідчень у політично мотивованих переслідуваннях, включно зі справою українського режисера Олега Сенцова, висловлюючи глибоке занепокоєння подальшими затриманнями і арештами Росією українських громадян, включно з Володимиром Балухом та Еміром-Усеїном Куку”, - вказано в документі.

Нагадаємо, Генеральна асамблея ООН висловила серйозну стурбованість стосовно прогресування мілітаризації Криму Російською Федерацією. За відповідну резолюцію "Проблема мілітаризації АР Крим та м.Севастополь (Україна), а також частин Чорного і Азовського морів", проголосували у понеділок, 17 грудня, на засіданні Генеральної асамблеї ООН. 66 країн-членів проголосували "за", 19 - "проти", 72 - утримались.

Згідно з текстом ухваленого документа, Генасамблея підкреслює, що присутність російських військ у Криму суперечить національному суверенітету, політичній незалежності та територіальній цілісності України і підриває безпеку і стабільність сусідніх країн і європейського регіону. 

Відео Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію окупованого Криму

Вони - військовополонені. Про це заявили вже 10 з 24 українських моряків, захоплених Росією неподалік Керченської протоки 25 листопада. Згідно із Женевською конвенцією, у такому статусі їх не можна тримати у слідчому ізоляторі, обмінювати на злочинців, а їхні справи - не мають розглядати у звичайному суді. 

Генасамблея ООН ухвалила резолюцію про мілітаризацію окупованого Криму

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів