Новий генеральний прокурор: як Луценка призначали в ГПУ

Передумови призначення нового керівника ГПУ були створені в експрес-режимі.

Успішному голосуванню щодо призначення лідера парламентської фракції БПП Юрія Луценка генеральним прокурором передувало схвалення нового закону, який депутати прозвали "Законом про Юру і Генеральну прокуратуру". Верховна Рада з третьої спроби схвалила документ, який дозволяє інженеру електронної техніки без юридичної освіти обійняти посади головного прокурора країни, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

До закону підступалися вже двічі, але голосів не вистачало. А сьогодні із запасом підтримки його блискавично внесли до порядку денного, розглянули та одразу ж ухвалили.

"Все суспільство баче реальну коаліцію – це БПП, "Народний фронт" і регіонали. Подивіться, скільки зараз у залі людей – їх зігнали і мертвих, і живих, і ненароджених для того, щоб дати можливість президенту змінити під одну людину закон", - обурювався лідер Радикальної партії Олег Ляшко.

ВідеоЗакон, що дозволив Юрію Луценко зайняти посаду, сьогодні таки ухвалили

З 258 голосів "за" 20 докинула група "Відродження", 14 – "Воля народу", 3 – "Опозиційний блок", і ще з десяток позафракційні. Без них – закон не пройшов би. Підтримку Луценка пояснюють сподіваннями, які на нього покладають.

"Ми всі розуміємо, що закон прописано більше, щоб дати можливість Луценку стати генеральним прокурором. Ми розуміємо, що Луценко в першу чергу, маючи характер, зможе довести до кінця справу по Януковичу", - пояснив свої мотиви представник групи "Відродження" Віктор Бондар.

Противники змін наголошують, що президент навіть не шукав кандидата у генпрокурори в професійному середовищі. З фахівцями він узагалі не порадився. А вирішив одразу міняти правила під свого давнього партнера.

"Те, що зараз відбувається, означає кризу довіри. Президент не довіряє нікому, президенту потрібен свій генеральний прокурор – в доску", - вважає позафракційний депутат Віктор Чумак.

"Я вважаю, що цей закон дорівнює законам 16 січня. І ви подивитесь, хто за цей закон буде голосувати – ті люди, які голосували за 16 січня. Тому що треба заморозити справи, які по цим людям не розглядаються уже два роки", - заявила представник "Самопомочі" Олена Сотник.

Підтримав Луценка "Народний фронт" екс-прем'єра Арсенія Яценюка.

"Зараз нам розказують, що це закони 16 січня. А новий генпрокурор готовий змінити систему, який не буде слугувати частиною системи, повинен це зробити", - наголосив лідер фракції НФ Максим Бурбак.

Сам кандидат увесь час обговорення відмовчувався. За нього вступалися товариші по фракції.

"Нам потрібно змінити корупційну і прогнилу прокурорську систему, яка створила в державу в державі і опирається. Сьогодні ми говоримо про що? Що її може зламати лише той, хто має політичну волю. Чи ми будемо призначати туди лише юриста-крючкотвора?", - допитувався нардеп Володимир Ар'єв.

Спікер одразу підписав ухвалений закон і передав президенту. Той теж відреагував миттєво. І це дало змогу вже на вечірньому засіданні парламенту розглянути президентське подання на Юрія Луценка та призначити політика генеральним прокурором.

Кореспондент ТСН Ольга Кошеленко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: