Захоплені РФ українські моряки є військовополоненими - Клімкін

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Деякі хлопці потрапили безпосередньо до ФСБ до Москви, тому Росія їх військовополоненими не визнає, - додав український дипломат.

Українські моряки, які захоплені РФ в результаті акту агресії поблизу Керченської протоки, мають статус військовополонених відповідно до Женевської конвенції. Також їм буде надано українських державних адвокатів.

Про це у прямому ефірі одного з українських телеканалів заявив глава МЗС України Павло Клімкін, - пише Укрінформ.

"Я сьогодні спілкувався з Червоним Хрестом, оскільки за Женевськими конвенціями, саме Червоний Хрест має працювати з військовополоненими… І я буквально перед ефіром спілкувався з правозахисниками, адвокатами, щоб завтра допомогти хлопцям, оскільки вони там попризначали фейкових адвокатів. Деякі хлопці потрапили безпосередньо до ФСБ до Москви, тому Росія їх військовополоненими не визнає", - додав він.

ВідеоРодичі полонених українських моряків не знаходять собі місця та чекають на офіційні дані

Загалом їх 23, наймолодшому - лише 18. Що на цю мить відомо про захоплених напередодні росіянами в полон українських моряків - журналісти ТСН збирали інформацію.

Родичі полонених українських моряків не знаходять собі місця та чекають на офіційні дані

Він зауважив, що головною темою його розмов з міжнародними партнерами наразі є визнання захоплених Росією українських моряків військовополоненими та їх негайне звільнення. 

ВідеоФСБ виклала в Мережу відео допиту українських моряків

Українські моряки свідчили російським силовикам під примусом, після погроз, а можливо, і тортур - у цьому впевнені в Генштабі Збройних сил України. На відео хлопці представляються як Андрій Драч, Сергій Цибізов та Володимир Лісовий. Усі троє твердять, що порушили російський кордон та проігнорували вимоги російської берегової охорони. 

ФСБ виклала в Мережу відео допиту українських моряків

Зазначимо, що командувач ВМС України Ігор Воронченко також впевнений у тиску з боку російських спецслужб на українських моряків.

Вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того ж дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків

Залиште свій коментар

Вибір редакції