Заробітчан зрівняють у правах з європейцями за два роки

Дата публікації
Перегляди
3486
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Заробітчан зрівняють у правах з європейцями за два роки

Директива не поширюватиметься на сезонних робітників та біженців / Фото: Обозреватель

Ухвалення країною-членом ЄС рішення про надання посвідки на проживання займатиме не більше 4 місяців.

Європарламент прийняв єдиний дозвіл на роботу та посвідчення для проживання для іноземних заробітчан. Відповідне рішення було ухвалене у вівторок, 13 грудня, на сесії Європарламенту у Страсбурзі.

Схвалена Директива передбачає, що власники єдиного дозволу на роботу і проживання матимуть ті самі права, що й робітники з країн-членів ЄС щодо умов праці, визнання кваліфікації, права приєднуватися до профспілок, права на пенсію та соціальний захист, а також податкові пільги.

Разом з тим, країни-члени матимуть можливість застосовувати певні обмеження щодо реалізації таких прав.

Зокрема, якщо контракт робітника-вихідця з третьої країни не перевищує шести місяців, право на користування соціальним захистом може бути обмежене.

Документ також передбачає можливість для іноземців проходити тренінги і здобувати освіту, якщо вони працюють в ЄС чи зареєстровані, як безробітні.

Згідно зі схваленою Директивою ЄС, країни-члени збережуть своє право вирішувати надавати чи ні посвідку на проживання іноземним робітникам, водночас, вони муситимуть ухвалювати це рішення протягом не більше ніж чотирьох місяців.

Нова Директива стосуватиметься вихідців із третіх країн, які хочуть жити і працювати в країнах-членах ЄС, і не розповсюджуватиметься на сезонних робітників, біженців, людей, що мають довготривалу посвідку на проживання.

Рада ЄС уже схвалила цю Директиву. Таким чином, після оприлюднення її в Офіційному журналі ЄС вона набере чинності. Країни-члени матимуть два роки на зміну національного законодавства, відповідно до цієї Директиви.

Читайте також:

Європейці почали їздити на заробітки в Україну

Лише кожен п'ятий українець працює із задоволенням

Росія тестуватиме українських заробітчан на знання мови

Італійці стали конкурентами українським заробітчанам

Українці стали однією із найдешевших робочих сил у Європі

Наступна публікація