Зеленський підписав закон про оформлення документів мешканцям Донбасу та переселенцям

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Оформити документи тепер буде простіше.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про оформлення документів громадянам, які проживають у зоні проведення АТО/ООС або переселилися з неї.

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

"Цей документ урегульовує питання оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають у зоні проведення антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій і Луганській областях або переселилися з такої зони під час проведення АТО та/або здійснення зазначених заходів, оскільки сьогодні ці питання не врегульовані законодавчо", - йдеться у повідомленні.

Відео Чому заморозили державну допомогу на житло атовцям і переселенцям

Із цьогорічного бюджету виділяють 200 мільйонів на пільгові кредити на житло для атовців і переселенців. Щасливчики, які першими були у черзі, мали лише 3 дні на те, щоб знайти квартири, сплатити перші внески і підписати усі необхідні договори. Так і зробили, але державну допомогу раптом заморозили. ТСН поцікавилась, чому, а головне, коли ці кошти люди таки отримають.  

Чому заморозили державну допомогу на житло атовцям і переселенцям

Згідно із законом, громадянам, які проживають у зоні проведення АТО /заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони у Донецькій і Луганській областях, документи на посвідчення особи та підтвердження громадянства України оформлює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), за місцем звернення особи чи її законного представника до уповноважених органів, що здійснюють свої повноваження на території області, в якій проводиться АТО/заходи із забезпечення нацбезпеки і оборони.

Водночас оформлення таких документів переселенцям здійснюється за фактичним місцем проживання, перебування особи.

"Для внесення відомостей про місце проживання до документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України, громадянам, які проживають чи проживали у зоні проведення АТО/заходів із забезпечення нацбезпеки і оборони, може використовуватися інформація з Державного реєстру виборців", - додали у президента.

Закон набирає чинності від дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, раніше уряд дозволив підліткам самостійно перетинати КПВВ з Кримом, а також спростив в’їзд для дітей.

До цього Кабмін спростив процедуру перетину кордону через КПВВ на лінії розмежування для підлітків, які проживають на тимчасово окупованому Донбасі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції