Зеленський підписав закон про штрафи для нардепів-кнопкодавів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Президент підтримав запровадження кримінальної відповідальності за кнопкодавство.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами на пленарних засіданнях Верховної Ради України, який парламент ухвалив 19 грудня 2019 року.

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

"Законом вносяться зміни до Кримінального кодексу України, Закону України "Про статус народного депутата України" і до Регламенту Верховної Ради України щодо забезпечення особистого голосування народними депутатами України на пленарних засіданнях ВРУ", - йдеться у повідомленні.

Зазначимо, зокрема, закон запроваджує кримінальну відповідальність за умисне голосування парламентарем на пленарному засіданні Верховної Ради замість іншого народного депутата. Таке діяння каратиметься штрафом від 3 тис. до 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 тис. до 85 тис. грн). 

Закон набирає чинність від дня, наступного за днем його опублікування.

Нагадаємо, раніше Конституційний суд України визнав неконституційним запропонований президентом України Володимиром Зеленським законопроєкт про дострокове позбавлення депутатського мандата за прогули та "кнопкодавство".

Залиште свій коментар

Вибір редакції