Перейти до змісту
Зеленський розпочав робочий візит до Польщі

Зеленський розпочав робочий візит до Польщі

Президент України перебуватиме у Польщі два дні.

Президент України Володимир Зеленський розпочав дводенний робочий візит до Республіки Польща.

Про це повідомили у пресслужбі глави держави.

Як зазначається, у перший день Зеленський взяв участь у пам’ятних заходах у місті Освенцим, приурочених до 75-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау, на яких були присутні колишні бранці табору та їхні родини.

"Мабуть, людство ще не вигадало слів, які могли б описати незламність і силу вашого духу. Ви це зробили! Ви неймовірні люди! Дуже сильні й дуже сміливі. Ви надихаєте ніколи не здаватися. Голокост називають найтемнішим періодом в історії людства. І ви – промені сонця, які перемогли темряву", - сказав Зеленський, коментуючи, як люди витримали жахіття концтабору.

Також український президент заявив, що спогади в'язнів Аушвіца, багато з яких видані у книгах, дуже складно читати, оскільки неможливо при цьому стримати сльози, а самі спогади сповнені болем, смутком, страхом, а також боротьбою, витримкою, надією й неосяжною людською мудрістю і закликом викоренити ненависть як найбільший руйнівник людської цивілізації.

"Більшість цих спогадів об’єднує заклик: "Не можна мовчати!" Про це потрібно говорити! Молоде покоління повинне знати ці історії, знати про жахіття Голокосту. Щоб на цій планеті ніколи нічого подібного не допустити знову. Я впевнений, що сьогодні це – завдання номер один для кожного світового лідера. Міжнародна спільнота має об’єднатися й не допустити будь-яких проявів антисемітизму, ксенофобії та расизму. Має стояти на сторожі гуманізму, толерантності та свободи. Зупинити зло, перш ніж воно стане небезпечним для людства", – наголосив Зеленський, зауваживши, що Голокост – це жахлива трагедія єврейського народу й трагічний урок для всього людства.  

Окремо він відзначив Праведників народів світу, які не були байдужими і ризикували власним життям для порятунку євреїв.

"Я пишаюся тим, що понад дві з половиною тисячі українців удостоєні цього високого звання", – сказав Зеленський.

Згідно з програмою візиту, також передбачена зустріч українського президента з лідером Польщі Анджеєм Дудою.

Нагадаємо, 23 січня Володимир Зеленський не був присутнім на п'ятому Всесвітньому форумі Голокосту в "Яд Вашемі", який присвячений 75-й річниці визволення концтабору Аушвіц.

На сайті Офісу президента України пояснили, що Зеленський заявив, що українська делегація, яка прибула до Єрусалима для участі у форумі пам’яті Голокосту, вирішила віддати свої запрошення людям українського походження, які пережили цю страшну трагедію.

Ізраїльський меморіальний центр "Яд Вашем" назвав "дивним" такий жест Володимира Зеленського віддати запрошення.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин