Аристократизм по-австрійськи – Відень

Дата публікації
Перегляди
4981
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Колорит сучасного брендового життя у поєднанні з імператорським часом не залишить у спокої жодного туриста. Романтичний, розкішний, глянцевий і мрійливий Відень віднайде ключ до вашого серця.  

Говорячи про Відень, автоматично згадуються вальс, опера, бал, кава, шніцель. Це місто тисячі асоціацій, з якими ви обов'язково познайомитесь, опинившись у центрі аристократизму. Саме так, Відень вражає своєю величчю і розкішшю, своєю чарівністю і теплом... це неймовірне багатолике місто.

Вже з перших хвилин перебування у вас з'явиться порівняння з іншими містами Європи. Не даремно, столиця Австрії посідає перше місце в списку найкращих щодо якості життя міст. Найвищий клас відчувається у всьому: у будівлях з золотими прикрасами, у автівках дорогих марок, у вуличках з десятками брендових магазинів на будь-який смак і затишних кав'ярень, навіть начисто вилизані вулиці одразу впадають в око. Незважаючи на усю помпезність місцевості, Відень навіює життєрадісний і мрійливий настрій. Це ідеальне місце для романтичної мандрівки. А тутешні мешканці не залишать вас у спокої, поки не привернуть увагу своїми компліментами.

Фіакри
Відень поєднує сучасні мотиви архітектури зі стародавніми шедеврами мистецтва. Якщо це скульптура на будинку, то обов'язково полита зверху золотом, як морозиво шоколадом, якщо центр, то ви усюди чуете перестук копит граційних і породистих коней. Відень – місто фіакрів. Мабуть, у жодному іншому місті не побачиш таку кількість ретельно створених екіпажів, що користуються неабиякою популярністю у гостей міста. Виряджені конячки нетерпляче постукують копитами в очікуванні виїзду. Але така прогулянка - задоволення не з дешевих. До цього тут ще й є музей фіакрів, який нараховує у своїй колекції 3000 експонатів з історії.

У легендарній столиці завжди панує романтична атмосфера, яку породжують багата історія міста, чарівність музики Моцарта і Штрауса, пишність старовинних палаців і соборів, Віденського лісу і Дунаю. Куди б ви не пішли вас обов'язково зустріне магазинчик або кав'ярня, присвячені Вольфгангу Амадею Моцарту. Різноманітні солодощі, дрібнички, навіть сумки та одяг з портретом відомого музиканта. Скористайтеся цією можливістю і придбайте собі щось на згадку. Це буде приємним доповненням до вашої колекції віденських подарунків.

Усе місто просякнуте музикою, адже тут окрім Моцарта, також жили Шуберт і Штраус, Бетховен, Брамс і Гайдн. Віденський філармонічний оркестр і хор хлопчиків відомі у всьому світі. Двадцять відсотків місць у віденських операх бронюються за рік. Треба відзначити, що музика супроводжує віденців з народження до старості.

Хофбург
Повз "святая святих" великої Монархії, замку Хофбург, не вдавалося пройти ще жодному з віденських туристів. Палацовий комплекс, де свого часу перебувала Марія Терезія, - втілення елегантної розкоші. Він складається з 17 будівель та 19 двориків, які будували протягом 600 років. У XIX ст. імператриця Сісі, законодавиця мод і перша красуня Європи, дуже полюбляла манеж, де проводили концерти симфонічних оркестрів та бали-маскаради. Хофбург виник як середньовічний замок (від якого сьогодні залишилася лише Бургкапелла), і жителі Відня досі коротко називають його Бург (Замок).

Але є ще дещо, без чого віденці не уявляють свого життя. Побувати у Відні і не відвідати віденські кав'ярні – все одно що бути у Парижі і не побачити Ейфелеву вежу. Свою славу вони отримали ще сто років тому і налічують у своєму асортименті близько 50-ти видів кави. За традицією, напій вам подадуть зі склянкою води. На думку австрійців, поєднання гарячої густої кави з холодною водою справжня насолода. За бажання, відвідайте музей, який присвячений цьому напою, де знаходиться найбільша у світі колекція кавоварок.

Слід не забути і про всесвітньовідомі солодощі віденських кав'ярень. У відомому "Захер", наприклад, можна придбати однойменний шоколадний торт, який везуть з Відня, як "Київський" торт з Києва.

Чумна колона
Коли ви опинитися у цьому аристократичному місті, обов'язково відвідайте "Народний сад", або Фольксгартен, що славиться великою кількістю троянд. Саме тут свого часу збиралася Віденська аристократія. Зазирніть у музей метеликів, прогулюйтесь вуличками міста і ви побачити площу Марії Терезії, "Чумну колону", вкриту зверху золотом і дійдіть до готичного собору святого Стефана. Саме він є символом Австрійської столиці, а святий Стефан – покровителем міста. Собору більш як 800 років і під ним знаходяться древні катакомби. Гострі купола, спрямовані до неба, приводять у захват, але опиняючись усередині відчувається невпевненість і легкий страх. У соборі небагато світла і все виконано у темних кольорах. Та все ж ви ніколи не забудете це місце, настільки воно неординарне і захоплююче.

Отож не гайте часу, весна вже здає свої позиції літу і варто влаштувати собі романтичну відпустку у європейській столиці аристократії і шику.

Наталія Загрійчук

Собор св. Стефана. Відень

Собор св. Стефана. Відень

Хофбург. Відень

Хофбург. Відень

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
4981
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація