25 поправка: як Трампа можуть відсторонити від посади

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
25 поправка: як Трампа можуть відсторонити від посади

Associated Press

Але це може спровокувати виникнення додаткових ризиків для безпеки Америки.

Віцепрезидент США Майкл Пенс не виключає можливості вдатися до використання 25 поправки Конституції США з метою усунення з посади чинного американського лідера Дональда Трампа.

Про це інформує CNN з посиланням на джерела.

Але поки команда Пенса розглядають варіант, що йому не доведеться апелювати до недієздатності Трампа, що передбачено положеннями цієї поправки. На думку його помічників, нарівні з запуском процедури імпічменту це може спровокувати виникнення додаткових ризиків для безпеки країни.

Також Пенс не виключає, що, якщо поведінка Трампа стане ще менш передбачуваною, йому таки доведеться вдатися до поправки, в результаті чого він приступить до виконання обов'язків глави Білого дому до інавгурації обраного президента Джо Байдена.

Поправка визначає порядок встановлення тимчасової недієздатності американського лідера, при якій віцепрезидент починає виконувати обов'язки глави Білого дому.

  • Початковий текст був невдало сформульоване і залишав можливість різного тлумачення того, чи стає віцепрезидент президентом або просто виконує його обов'язки до наступних виборів. Перший прецедент трапився в 1841 році, коли дев'ятий президент Вільям Генрі Гаррісон помер через місяць після вступу на посаду, і віцепрезидент Джон Тайлер став десятим президентом. Таким чином, двадцять п'ята поправка закріпила сформовану практику.
  • Ухвалення двадцять п'ятої поправки дозволило вже в 1973 році Джеральда Форда стати віцепрезидент після добровільної відставки Спіро Агню. Кандидатура нового віцепрезидента була внесена до сенату президентом Річардом Ніксоном і затверджена. Через рік, після добровільної відставки самого Ніксона (під загрозою імпічменту після Вотергейтського скандалу), Джеральд Форд став президентом США — першим і досі єдиним, не вибраним на цю посаду загальним голосуванням ні як президент, ні як віцепрезидент.

Раніше повідомлялося, що в уряді США подумують, як усунути Трампа від влади після протестів в США.

Читайте також:

  • Імпічмент Трампа : в Палаті представників США сподіваються, що президент негайно залишить посаду.

Дональд Трамп, всупереч традиції, відмовився йти на інавгурацію Джо Байдена

Дональд Трамп, всупереч традиції, відмовився йти на інавгурацію Джо Байдена
Наступна публікація