Алжирська опозиція протестує проти тимчасового президента

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Опозиція виступає проти тимчасового президента, якого призначать за Конституцією.

Алжирська опозиція оголосила про бойкотування засідання парламенту, на якому обиратимуть тимчасового президента країни після відставки Абдельазіза Бутефліки. Про це повідомляє видання Awsat.

"Алжирські опозиційні партії бойкотуватимуть у вівторок засідання парламенту, метою якого є затвердження рішення про тимчасову заміну Абдельазіза Бутефліка, який пішов у відставку минулого тижня на тлі масових протестів", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що за Конституцією спікер верхньої палати парламенту – нині 77-річний Абделькадер Бенсалем – має виконувати президентські функції протягом наступних 90 днів.

Однак опозиція виступає проти визнання Бенсалема тимчасовим президентом. Опозиційний “Ісламський рух суспільства заради миру” оголосив, що бойкотуватиме засідання парламенту, так як рух виступає проти президентства Бенсалема і вважає, що його призначення суперечить вимогам учасників народних протестів.

Нагадаємо, раніше 82-річний президент Алжиру Бутефліка оголосив про відмову від планів щодо висування на п'ятий президентський термін. При цьому він повідомив про рішення перенести на більш пізній термін проведення виборів, які спочатку були намічені на 18 квітня 2019 року.

Це рішення викликало хвилю невдоволення серед жителів Алжиру, які стали виходити на акції протесту проти Бутефліки. 2 квітня Абдельазіз Бутефліка офіційно повідомив главу конституційних зборів про своє рішення скласти свої повноваження президента країни після 20 років правління.

Як відомо, Бутефліка займає пост глави держави з 1999 року і страждає від серйозних проблем зі здоров'ям. У 2013 році він переніс інсульт.

ВідеоАлжирці масово святкують дострокове звільнення президента Бутафліки

Політику - 82 роки, правив в країні останні два десятиліття і планував йти ще й на 5 термін. Чоловіка навіть не злякали проблеми зі здоров’ям, він вже переніс інсульт і мало з’являвся на публіку. Рішення подовжити президентський термін неабияк обурило частину алжирців. Кілька тижнів поспіль люди виходили на вулиці і лише тепер дотиснули Бутафліку.  

Алжирці масово святкують дострокове звільнення президента Бутафліки

Залиште свій коментар

Вибір редакції