Білий щур поступився білому бику: понад мільярд людей зустріли новий рік

Дата публікації
Перегляди
474
Білий щур поступився білому бику: понад мільярд людей зустріли новий рік

Фото: Уніан

В цей час радять просити благословення й загадувати бажання.

Прихід Нового року за китайським календарем сьогодні святкують понад мільярда людей у всьому світі. Через коронавірус цьогорічні святкування – набагато скромніші, аніж зазвичай. Адже у багатьох країнах досі діють карантинні обмеження й збиратися у великі компанії заборонено.

Про це йдеться в сюжеті ТСН

На вулицях Китаю лише невеликі групи людей, які гуляють під світлом святкових ліхтариків. Рік Бика, як було і з попереднім роком Щура, в азійських країнах через пандемію коронавірусу зустрічають вкрай стримано.

Навіть у новорічну ніч ніхто не скасовував карантинні правила. Подорожі — обмежені, заборонено збиратися великими компаніями. Для багатьох китайців це стало справжнім ударом, адже збиратися усією родиною у це свято - священна традиція. Вихід знайшовся завдяки відеозв'язку. "Цього разу через пандемію ми не можемо повернутися до рідного міста. І, як це не парадоксально, але в такий час люди, схоже, ще дужче хочуть зібратися сім’єю і більше цінують час проведений з близькими", — каже мешканка Пекіну Ліу Ютінг.

Родина Ченгів з Гонконгу — одна з небагатьох, кому вдалося зібратися за одним столом. У програмі святкова вечеря й перегляд концерту по телевізору.

Новини світу: мільйони людей зустрічають Новий рік за китайським календарем

Новини світу: мільйони людей зустрічають Новий рік за китайським календарем

З-поміж традицій — дарувати дітям червоні конверти із грошима. А ще просити благословення й загадувати бажання. Місцеві вірять, що Білий бик — володар цього року — приносить удачу, а отже здатен виконати найзаповітнішу мрію. У багатьох вона зараз одна, аби пандемія нарешті завершилася.

Рік Бика цьогоріч припав на 12 лютого. Саме цього дня на небі зявився місяць-молодик, що й знаменує початок нового року. Святкування триватимуть щонайменше 2 тижні й завершаться святом ліхтарів.

Наступна публікація