Білоруське ТБ показало відео допиту і зізнання "мінських терористів"

Білоруське ТБ показало відео допиту і зізнання "мінських терористів"

Кадр з матеріалів слідства: очна ставка Коновалова (праворуч) і Ковальова

Після засудження Коновалова і Ковальова до розстрілу в Білорусі оприлюднили відео їхніх допитів та очної ставки.

Білоруське телебачення показало відеозаписи допитів Дмитра Коновалова і Владислава Ковальова, яких напередодні визнали винними в організації теракту в метро Мінська і засудили до смертної кари.

Зокрема, було оприлюднене відео одного з допитів про деталі теракту, очна ставка Коновалова і Ковальова та відео допиту із зізнанням Коновалова.

"Щоб вам відомо про теракт на станції "Жовтнева" 11 квітня?", - запитує слідчий на допиті Коновалова. "Це я його здійснив", - відповідає на це юнак.

На запитання, для чого, Коновалов зазначив: "Для дестабілізації обстановки в республіці Білорусь".

"Посіяти страх, паніку", - уточнив він на вимогу слідчого. І додав, що це його особиста ідея.

На відео з очної ставки Дмитра Коновалова та Владислава Ковальова, організованої в присутності адвокатів, молоді люди розповіли, як проходила підготовка до теракту за день до вибуху.

Крім того, на попередньому слідстві Ковальов перерахував злочини, скоєні його другом: вибухи в під'їздах, у тому числі за участю самого Ковальова, підпали в під'їздах, вибухи в центрі Вітебська і Мінська, спроба пустити під укіс поїзд, підпал мікроавтобуса , вибухи з використанням горючих речовин.

Під час судового засідання і Дмитро Коновалов, і Владислав Ковальов свою провину в скоєнні актів тероризму не визнали. Свідчення на попередньому слідстві, за їхніми словами, вони давали під тиском.

Владислав Ковальов заявив, що слідчий схиляв його до співпраці і погрожував позбавленням волі на 25 років і розстрілом.

У середу, 30 листопада, Верховний суд Білорусі засудив Дмитра Коновалова і Владислава Ковальова до вищої міри покарання – смертної кари (в Білорусі це - розстріл). Водночас експерти і правозахисники розкритикували вирок: провину підсудних вони вважають недоведеною, а представлені слідством докази викликали сумніви навіть у потерпілих

Нагадаємо, вибух в метро Мінська пролунав на станції "Жовтнева" у вечірню годину пік 11 квітня. Жертвами стали 15 людей, більше 200 постраждали.

Читайте також:

У теракті в Мінську, за який стратять двох людей, запідозрили сина Лукашенка

Обвинувачених в теракті у Мінську розстріляють

Лукашенко пов'язав теракт у метро з "нудотним надлишком демократії"

Мати обвинуваченого в теракті у Мінську просить розстріляти її замість сина

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Тренди соцмереж
Наступна публікація