Обвинувачених в теракті у Мінську розстріляють

Дата публікації
Перегляди
5279
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обвинувачених в теракті у Мінську розстріляють

Дмитро Коновалов, Владислав Ковальов / Фото: Euroradio

Верховний суд Білорусі визнав Дмитра Коновалова і Владислава Ковальова винними в організації теракту в мінському метро.

Верховний суд Білорусі визнав Дмитра Коновалова винним в здійсненні теракту в мінському метро 11 квітня цього року і в 2008 році - на День незалежності.

Другого підсудного - Владислава Ковальова - визнали винним у пособництві Коновалову.

Обох учасників процесу засуджено до вищої міри покарання - смертної кари, як і просили прокурори.

Смертна кара в Білорусі передбачає розстріл.

"Суд дійшов висновку, що обом обвинуваченим необхідно призначити виняткову міру покарання у вигляді смертної кари", - сказав суддя Олександр Федорцов.

Він мотивував своє рішення тим, що організатор теракту Коновалов здійснював неодноразові акти тероризму, останній з яких спричинив смерть 15 людей, і з кожним наступним злочином прагнув до все більш тяжких наслідків

А Ковальов як співучасник протягом багатьох років знав про дії Коновалова, але нічого про них не повідомив.

Нагадаємо, вибух в метро Мінська пролунав на станції "Жовтнева" у вечірню годину пік 11 квітня. Жертвами стали 15 людей, більше 200 постраждали.

Всього через добу після вибуху білоруські спецслужби вже затримали передбачуваних терористів. Ними виявилися 25-річні мешканці Вітебська Дмитро Коновалов і Владислав Ковальов. Їх також звинуватили у здійсненні двох інших найбільших терактів у Білорусі.

Водночас опозиційно налаштовані білоруські ЗМІ зазначають, що у справі "мінських терористів" багато питань залишаються нерозкритими.

Напередодні оголошення вироку мати одного з підсудних, Любов Ковальова, висловила впевненість у невинності свого сина і попросила президента республіки Олександра Лукашенка провести додаткове розслідування справи.

"Якщо сьогодні хтось ще чогось не розуміє, що відбувається довкола, і готовий зажадати ще невинної крові на додаток до тих 15 безневинних жертв, які загинули в мінському метро, ​​я готова пожертвувати собою. Нехай мене розстріляють замість двох невинних молодих хлопців. Я вже досить пожила", - зазначила вона.

Рішення Верховного суду Білорусі є остаточним і оскарженню не підлягає. Засуджені до страти зможуть звернутися до президента з проханням про помилування.

Читайте також:

Мати обвинуваченого в теракті у Мінську просить розстріляти її замість сина

Лукашенко пов'язав теракт у метро з "нудотним надлишком демократії"

Мінський терорист заклав свого товариша

Затримані за вибух у Мінську зізналися у всіх інших терактах в Білорусі

За теракт в Мінську засудили до смертної кари двох чоловіків

За теракт в Мінську засудили до смертної кари двох чоловіків
Наступна публікація