Мінський терорист заклав свого товариша

Головний обвинувачений у справі про теракт в мінському метро Дмитро Коновалов змінив свідчення щодо свого знайомого і передбачуваного спільника - Владислава Ковальова.

Головний обвинувачений у теракті в мінському метро Дмитро Коновалов змінив свої свідчення щодо свого товариша Владислава Ковальова. Коновалов запевнив, що Ковальов знав про теракти.

Зі свідчень, даних ним під час допиту після очної ставки і знайомства з результатами психіатричної експертизи випливає, що Ковальов, всупереч його власним запевненням, знав про скоєння терактів у метро та на День Незалежності, а також і про намір Коновалова вчинити ці вибухи.

"Влад ніколи не ставив під сумнів мої розповіді про вибухи. Моє бажання зробити вибух в Мінську (11 квітня) Ковальов сприйняв серйозно, мене не відмовляв. Я був переконаний, що він про це нікому не розкаже", - заявив Коновалов в ході допиту.

За словами основного обвинуваченого, Ковальов сприйняв розповідь про вибух в 2008 році (на День Незалежності) "без емоцій, не співпереживав постраждалим". У самого терориста, за його словами, після вибуху в метро також не було "жодних емоцій і почуттів". "Сказав Ковальову: все пройшло успішно. Він більше ні про що не розпитував і нічого не говорив", - засвідчив Коновалов.

Раніше в ході допитів, протоколи яких також були озвучені в суді, Коновалов стверджував, що ні з ким ніколи не говорив про намір здійснити теракт, не обговорював теракт після їх здійснення.

При цьому він заперечив, що його нинішні свідчення викликані бажанням помститися Ковальову за дані проти нього свідчення. "Мої свідчення щодо Ковальова не є помстою. Це смішно. Я не закладав Ковальова", - сказав Коновалов.

"Зараз розповідаю, тому що Ковальов сам про це розповів. Це я зрозумів на очній ставці та з даних судово-психіатричної експертизи, з якими я ознайомився, - пояснив терорист. - Якби Ковальов не розповів, я б його вигороджував".

Відзначимо, що раніше повідомлялося, що Ковальов охоче дає свідчення, однак стрімко їх змінює. Так, минулого тижня він заявив на суді, що відмовляється від своїх свідчень, даних під час попереднього слідства, так як вони нібито "були дані під тиском". Про Коновалова він розповідав, що знав його з першого класу, але вони оберталися в різних компаніях і Ковальов не помічав за приятелем ніяких "зловісних" схильностей.

Нагадаємо, на станції метро "Жовтнева" в Мінську ввечері 11 квітня стався вибух. Загинули 15 людей, понад 200 постраждали.

Вибух було кваліфіковано як теракт, і менш ніж через дві доби білоруська влада заявила про його розкриття.

Читайте також:

Терорист, який підірвав бомбу в мінському метро, був п'яний

Обвинувачений в мінському теракті відмовився від зізнавальних свідчень

Перший обвинувачений зізнався у вчиненні теракту у мінському метро

В Білорусі розпочався суд над мінськими терористами

ВідеоЗагиблі після теракту в Мінську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: