Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Більшість росіян прагне зближення з Європою – опитування

63% росіян визнали стосунки Росії з США поганими.

62% росіян вважають, що РФ треба прагнути до зближення з Європою.

Відповідні результати отримав фонд "Суспільна думка", опитавши громадян РФ, передає "Коммерсант".

67% громадян країни впевнені, що влада РФ працює у напрямку покращення стосунків з Європою, а 40% думають, що до цього прагне і Європа. Слід зауважити, що чверть росіян вважають зближення з Європою зайвим.

Відповідно до дослідження, 73% громадян називають поганими стосунки Росії і Європи. 15% мешканців РФ дотримують протилежної точки зору.

На думку 55%, партнерські відносини важливі однаковою мірою для обох сторін. Ще 3%громадян вважають, що обидві сторони не зацікавленні у цих стосунках.

На думку 12% росіян, Росії контакти з Європою потрібні більше, а 23% - що вони важливіше європейцям.

Щодо прогнозів, то 32% громадян вважають, російсько-європейські стосунки налагодяться, 38% - не зміняться, а 12% - погіршаться.

Зауважимо, що за десять років оцінка громадян змінилася кардинально: в 2006 році 56% вважали відносини РФ і Європи хорошими і тільки 17% - поганими.

Росіяни також помітили погіршення стосунків із США.

опитування росіян про стосунки з США
фонд "Общественное мнение"

Наразі лише 2% росіян вважають відносини між країнами хорошими. 63% відзначають, що взаємодія США та Росії погана, а 28% вважають ці стосунки "в чомусь хорошими, в чомусь - ні".

36% переконані, що російсько-американські відносини зіпсувалися через політику США, на думку 2% - через політику РФ.

Щодо винуватців погіршення стосунків, то 15% громадян РФ називають винними у цьому обидві країни, 60% вважають, що Росія повинна налагодити зв'язки з Америкою, чверть - що робити це не потрібно.

Нагадаємо, що відповідно до опитування, проведеного "Левада-Центром", 53% росіян вважають, що більш за все Росії зараз загрожує зростання цін і зубожіння широких верств населення. Повідомляється, що серед інших загроз росіяни назвали економічну кризу (49%) і зростання безробіття (35%).

Залиште свій коментар

Вибір редакції