Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Держдума РФ визнала зарубіжні ЗМІ іноземними агентами

Закон поширюється на звичайні сайти і соцмережі.

Депутати нелегітимної Державної думи одноголосно схвалили поправки, які дозволять визнавати закордонні ЗМІ іноземними агентами.

15 листопада у другому читанні за законопроект проголосували всі 411 депутатів, які були присутні на засіданні, повідомляє Медуза.

Віце-спікер Думи Петро Толстой перед голосуванням заявив, що ці поправки є "вимушеним" заходом у відповідь, оскільки в США від російського каналу RT зажадали отримати статус іноземного агента.

На свободі слова новий законопроект, на думку Толстого, ніяк не позначиться.

Документ дозволить російському Мін'юсту визнати іноземним ЗМІ будь-яку «структуру», яка розташована за кордоном і поширює інформацію. Зазначається, що це формулювання поширюється в тому числі на звичайні сайти і соцмережі.

Якщо така «структура» отримує гроші від іноземних джерел, то Мінюст зможе оголосити її іноземним агентом.

13 листопада пропагандистський канал RT подав до Мін'юста США документи про реєстрацію іноземного агента. Представники каналу не вказали, на чиї гроші вони працюють, пославшись на те, що кінцевий бенефіціар їм невідомий.

Нагадаємо, раніше сервіс мікроблогів Twitter заборонив акаунтам Russia Today і Sputnik розміщувати будь-які рекламні пости після висновків американського розвідувального співтовариства про те, що обидва російські агентства намагалися впливати на американські президентські вибори 2016 року.

Залиште свій коментар

Вибір редакції