Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Друг Путіна" Земан лідирує на виборах президента Чехії – ЗМІ

Відрив фаворита від конкурентів солідний, однак наразі мова йде про необхідність другого туру.

У Чехії на виборах президента чинний глава держави лідирує за підсумками підрахунку 75% голосів. У першому турі показник підтримки Мілоша Земана складає 40,7%.

Друге місце наразі в екс-голови академії наук Їржі Драгоша з 25,5% голосів, решта кандидатів не набрали й 10%. Найвірогідніше, саме ці двоє політиків потраплять у другий тур голосування, котрий відбудеться за два тижні.

ВідеоМілош Земан заявив, що не збирається вибачатися перед Україною за свої висловлювання

За попередньою інформацією, Земану віддали перевагу жителі сіл і невеликих міст, тоді як за Драгоша переважно голосували жителі великих міст, включно з Прагою. Явку на виборах у першому турі наразі оцінюють у близько 60%.

У разі проведення другого туру лідери правих партій і деякі з кандидатів у президенти мають намір закликати своїх прихильників голосувати за Драгоша, який підтримує євроатлантичну спрямованість зовнішньої політики країни, виступає за збереження антиросійських санкцій і дистанціюється від зайвого зближення з Китаєм. На відміну від нього Земан бачить потенціал у співпраці з Росією і Китаєм, називає Крим російським і гостро протистоїть ідеї прийому біженців з мусульманських країн.

Залиште свій коментар

Вибір редакції