Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Exxon Mobil виходить зі спільних з Росією нафтових проектів

На це вплинули санкції США.

Американська компанія Exxon Mobil Corp вийде з проектів щодо пошуків нових родовищ нафти, які втілювалися разом із "Роснефть". Рішення зумовлене санкціями, запровадженими США щодо Росії.

Про це повідомляє Reuters.

Процес виходу розпочнеться цьогоріч. Водночас було зазначено, що вихід не стосується проекту на Сахаліні.

Згідно з матеріалом агентства, вихід Exxon Mobil з проектів з РФ є крутим розворотом компанії, оскільки раніше компанія виступала проти антиросійських санкцій.

Обмежувальні заходи вплинули на призупинення роботи над проектом Exxon і "Роснефть", який назвали великим відкриттям в Карському морі за Полярним колом.

Exxon Mobil підписала угоду з російською компанією "Роснефть" для спільної розвідки і видобутку нафти 2011 року - відтоді вони створили 10 спільних підприємств.

Як відомо, ExxonMobil до призначення на посаду держсекретаря США очолював Рекс Тіллерсон.

В ефірі радіостанції "Эхо Москвы" прес-секретар "Роснефти" Михайло Леонтьєв заявив, що в призупинення проектів "нічого критичного" не буде, проте це суттєво позначиться на американській стороні.

"Вони змушені списувати збитки безпосередньо. Я зараз не говорю про непрямі збитки та витрати, які несе компанія, які взагалі важко порахувати - вони величезні, тому що ExxonMobil домагався участі в цих проектах, він дуже охоче йшов на них, тому що у нас в цьому сенсі загальне розуміння з Exxon, що шельф, особливо російський шельф, - це майбутнє енергетики ", - сказав він.

Раніше Мінфін США запровадив санкції, згідно з якими американським компаніям забороняється брати участь в проектах з розробки і видобутку нафти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції