Головними сторонами у війні на Донбасі є Росія та Україна - Лукашенко

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

На думку білоруського президента, Захід покинув Україну наодинці з проблемою.

Бойові дії на Донбасі, що тривають від 2014 року, є конфліктом між Росією і Україною.

Про це президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив під час форуму у Мінську, повідомляє ТАСС.

"І не треба після мене говорити, що це не конфлікт Росії та України. Так, не треба ігнорувати керівників "ЛНР" і "ДНР" - невизнаних. Так, невизнаних, але вони є, їх теж уникати не можна. Це питання домовленостей. Головне, щоб головні сторони (Україна і РФ) вв’язалися в розгляд цього конфлікту й ухвалювали рішення", - наголосив він.

На думку Лукашенка, після цього будуть "зрушення і по 400 км кордону, і проведення там виборів, і створення якоїсь міліції тощо".

"Коли ми обговорювали це питання [з президентом України Володимиром Зеленським] я сказав, що треба йти на якісь контакти, бо війна на твоїй території. Він сказав, що так і розуміє проблему - це війна на землі України. Тому треба вирішувати цю проблему. Не можна дорікнути президенту України в тому, що він не намагається вирішити цю проблему", - зазначив білоруський президент.

Водночас Лукашенко вважає, що завершення війни на Донбасі не вдасться досягнути без участі Європи та США.

"Це лакмусовий папірець. Якщо ми можемо щось, давайте в нашому будинку з'ясуємо і вирішимо цю проблему. Український конфлікт - це не просто нам виклик, він вимагає рішення. Якщо ми його вирішимо, значить, ми на щось здатні. Якщо ні - будемо збиратися, розмовляти. Але пуття буде мало. Поки Європа мовчить, ні зі Сходу, ні з Заходу. Тільки каміння кидають на адресу цієї молодої людини (Зеленського). Чому без США неможливо вирішити цю проблему? Ви ж знаєте, наскільки США залучені в Україні не тільки в проблему Криму, Донбасу, цілісності України. Але і взагалі, в усі політичні та економічні процеси. Якщо Америка, яка втягнута в цей конфлікт, не почне ворушитися, то нічого не буде зроблено", - констатував він.

Нагадаємо, раніше Лукашенко під час першої зустрічі з Зеленським у Житомирі запевнив, що Україна "ніколи не матимете проблем із Білоруссю".

"Ми завжди будемо найбільш добрими та надійними вашими прихильниками, партнерами", – наголосив президент Білорусі.

Залиште свій коментар

Вибір редакції