Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Грозовий фронт": у Міноборони РФ пояснили переліт Іл-76 через кордон Литви погодою

Претензії литовської сторони у відомстві розцінили як "політизовані".

Російські Іл-76, які перелетіли через повітряний кордон Литви в рамках навчань "Захід-2017" відхилилися від маршруту через погодні умови, - про це заявили в російському Міноборони. Раніше Вільнюс у зв'язку з інцидентом вручив Москві відповідну ноту.

Про це пише РБК.

Літаки, як пояснили у військовому відомстві, відхилилися від маршруту через "грозовий фронт", який "прямо загрожував безпеки" Іл-76 і "їх екіпажам". При цьому влада Росії, як додали в міністерстві, зробила "запит до зонального центрому контролю повітряного простору в місті Вільнюс" для того, щоб зробити відхилення від маршруту.

"Після отримання відповідного дозволу від литовської сторони літаки короткочасно відхилилися від маршруту і, облетівши небезпечну ділянку, відразу повернулися на основний маршрут", — сказали в російському Міноборони.

"Претензії литовської сторони про нібито умисне порушення російськими літаками повітряного простору саме в рамках навчань "Захід-2017" у відомстві розцінили як "політизовані і як такі, що не відповідають дійсності".

ВідеоОбмеження для ЗМІ та арешти активістів: як в Білорусії тривають навчання "Захід-2017"

Російсько-білоруські навчання проходять на територіях Росії та Білорусі з 14 вересня. У них беруть участь 12,7 тис. військовослужбовців обох країн, а також задіяні авіація і більше 600 одиниць бойової техніки. Ще до свого початку ці військові маневри викликали тривогу у країн НАТО.

Тим часом, тренування Rapid trident-2017 триватимуть на чотири дні більше - з 12 до 22 вересня. У Міноборони розповіли, що в них візьмуть участь понад 2,5 тисячі військовослужбовців з України з 14 країн-партнерів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції