ІД хоче створити нервово-паралітичний газ - ЗМІ

Дата публікації
Перегляди
2875
Поділитись:
WhatsApp
Viber
ІД хоче створити нервово-паралітичний газ - ЗМІ

Група зуміла залучити експертів-хіміків за кордоном

Американські чиновники вважають, що у разі спроби зробити це терористи постраждають самі.

Терористична організація "Ісламська держава" активно шукає можливості для виробництва хімічної зброї. Для цього ІД створило підрозділ, що займається розробкою і експериментами в цій сфері. До роботи залучені вчені з Іраку, Сирії та інших країн, передає Associated Press з посиланням на анонімного високопоставленого чиновника іракської розвідки.

Група зуміла залучити експертів-хіміків за кордоном, а також іракських експертів, у тому числі тих, хто колись працював на нині скасоване військово-промислове управління в період президентства Саддама Хусейна. Серед іноземців, про яких йде мова, — експерти з Чечні і Південно-Східної Азії. Дослідні лабораторії, експерти і матеріали були перевезені з Іраку в спеіально обладнані місця на території Сирії.

ІД працює дуже серйозно, щоб домогтися виробництва хімічної зброї, зокрема нервово-паралітичного газу.

Представники спецслужб США не вірять, що в "Ісламської держави" з'явиться можливість розробляти сучасну зброю, таку як нервово-паралітичний газ. Американські чиновники вважають, що при спробі зробити це терористи постраждають самі.

Європейський чиновник, який має відношення до розвідувальної роботи проти екстремістів, зазначив, що поки вони створили гірчичний газ (іприт), та й то в невеликих кількостях. За даними російського Генштабу, бойовики в Сирії можуть застосувати проти урядових військ президента Башара Асада спеціальні боєприпаси з іпритом. Відповідні переговори бойовиків були зафіксовані розвідкою.

Раніше фахівці вже відзначали зусилля ІД по створенню зброї масового ураження. 6 червня глава МЗС Австралії Джулія Бішоп заявила, що ІД набирає висококваліфікованих фахівців для виробництва хімічної зброї і вже застосовує хлор для нападів в Іраку. Зокрема, надходили дані про застосування на півночі Іраку хімічної зброї проти курдських бійців.

Нагадаємо, що впливова міжнародна організація заявляє про використання хімічної зброї у Сирії.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2875
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація