Ірак оголосив про остаточну перемогу над "Ісламською Державою" в Мосулі

Мосул донедавна вважався найбільшим оплотом терористів в Іраку.

Прем'єр-міністр Іраку Хайдер аль-Абаді в неділю, 9 липня, оголосив "перемогу" над "Ісламською Державою" в місті Мосул.

Про це Reuters із посиланням на прес-службу прем'єра.

"Головнокомандувач збройних сил (прем'єр-міністр) Хайдер аль-Абаді прибув до звільненого міста Мосул і привітав героїчних бійців та іракський народ із великою перемогою", – йдеться в повідомленні.

Агентство зазначає, що на вулицях Старого міста, останьої точки, яку намагалася утримувати "Ісламська Держава", лежать трупи бойовиків.

Раніше терористи "заприсягнулися битися на смерть" в Мосулі, але речник армії Іраку Ях'я Расул повідомив на держтелеканалі про те, що в неділю, 9 липня, 30 бойовиків були вбиті під час їхньої спроби втекти, перепливаючи річку Тигр.

Іракський уряд не називає цифри жертв, однак в запит Міністерства оборони США йдеться, що служба боротьби з терористами зазнала 40%-вих втрат.

ВідеоІракська армія разом із військовими США майже відвоювала головну базу угруповання "ІД" в Іраку

Зазначимо, що іракські війська воювали з терористами за підтримки коаліції, яку очолюють США. 

Як відомо, бойовики "Ісламської Держави" утримували Мосул протягом останніх трьох років. Відвоювання міста здійснювалося у декілька етапів. Почалося все 2015 року. Тоді хоча й об'єднані війська наступали в різних районах поблизу Мосула, влітку того року так і не почалася операція з визволення міста. 

Зрештою визволення стартувало в березні 2016 року. Загалом в ньому взяли участь близько 85 тисяч бійців іракської армії, 60 тисяч військових курдського угруповання "Пешмерга", 2 тисячі бійців місцевих угруповань та коаліція на чолі з США, яка підтримувала Ірак з повітря. При цьому кількість бойовиків "Ісламської держави" оцінювалася в не більше 30 тисяч людей.

До липня 2016 року тривало поступове відвоювання території, а в серпні того ж року почався новий потужний наступ. Військові продовжували звільняти прилеглі до Мосула населені пункти. У серпні операція призупинилася через визволення стратегічного міста Кайяра. 

Наступ продовжився з новою силою у жовтні 2016 року. Коаліція за планом мала наступати з п'яти напрямків, задіявши понад 25 000 бійців. У бою брали участь курдські бойовики "РПК" та "Пешмерга", іракська армія, шиїтські бойовики, Туреччина та Міжнародна коаліція по боротьбі з "ІД" і місцевими ополченцями на чолі з США. Звільнити місто обіцяли до кінця року, але часто були паузи через незадовільну узгодженість дій. 

Залиште свій коментар