Клінтон vs. Трамп. На виборах у США може вирішитися доля України

Республіканець не приховує своєї проросійської позиції, а кандидат від демократів виглядає найбільш проукраїнським політиком в Америці.

Проросійські настрої кандидата в президента США Дональда Трампа експерти приписують його радникові Полу Манафорту. Політтехнолог свого часу співпрацював із Віктором Януковичем, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Манафорт народився у містечку Нью-Брітен у штаті Коннектикут. Там є вулиця Пола Манафорта-старшого, котрий тричі обирався мером цього міста. Вона межує з експрес-веєм імені Тараса Шевченка – на честь українця дорогу назвали ще раніше, у 1970-ті роки.

Манафорт-молодший добре відомий вашингтонським експертам і лобістам. Він консультував президентів Джеральда Форда, Рональда Рейгана і Джорджа Буша-старшого. До команди Трампа політтехнолог приєднався навесні. Результатом стало схвалення нової політичної платформи республіканців, де не передбачено військової допомоги Україні у випадку перемоги Трампа на виборах. "Той факт, що текст змінили, не є добрим знаком для тих, хто підтримував надання Україні військової підтримки і для України. Є й інші причини бути занепокоєними щодо самої кампанії Трампа – через досвід Пола Манафорта, коли він працював на Віктора Януковича і членів його команди. Картер Пейдж дуже близький із "Газпромом", Майк Флінн, генерал-лейтенант армії США у відставці, був помічений у Москві на вечері на честь заснування Russia Today за одним столом із Путіним", - розповів старший директор інституту Маккейна Девід Крамер.

ВідеоГосподар чи господиня у Білому домі: чим можуть закінчитись для України вибори президента в США

Посол України в США Валерій Чалий ситуацією менш занепокоєний. Він обговорював її з головним республіканським ідеологом і навіть поділився результатом на своїй сторінці у соцмережі. Чалий твердить, що резонанс, який викликала зміна курсу, для України навіть вигідний. "Я думаю, що виникнення цієї ситуації набагато виграшнішне для нас, ніж якби цього не було. Тепер маємо відкриту, дуже серйозну дискусію, є зацікавленість з боку штаба кандидата в обговоренні цих питань в широких колах республіканців. Багато вже прозвучало оцінок, які засуджують таку позицію. Я думаю, що крапка не поставлена", - пояснив дипломат.

Чіткої позиції демократів щодо України поки що немає. Проте експерти твердять: особиста неприязнь між Гілларі Клінтон та Володимиром Путіним Україні на руку. "Гілларі – наразі єдиний порятунок для України. Якщо російська агресія проти України триватиме, за умови її приходу до влади, ви побачите значущі зміни в американській міжнародній політиці в питанні надання Україні летальної зброї. Я особисто вважаю, що вона буде рішучішою і суворішою там, де Обама вважав за потрібне не конфліктувати", - прогнозує Крамер.

Те, що для більшості американців виглядає, як війна обіцянок і світоглядів, для України має геть інше значення. Її в разі перемоги республіканського кандидата, найімовірніше, можуть залишити з'ясовувати свої стосунки з Росією один на один. Перемога кандидата від демократів означає несподівану надію на політичну і навіть збройну підтримку. Старий принцип "ворог мого ворога – мій друг" став актуальним для всіх учасників процесу.

Кореспондент ТСН Наталка Пісня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: