Крижаний вітер з Росії викликав в Італії "хімічний снігопад"

Дата публікації
Перегляди
3618
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Крижаний вітер з Росії викликав в Італії "хімічний снігопад"

"Хімічний сніг" випав у Мілані / Фото: 3bmeteo.com

Вітер розніс забруднене повітря по значній території Італії: хімічні елементи набули вигляду снігових пластівців.

У Паданській долині в Італії зафіксували незвичайне природне явище - "хімічний снігопад". Дивні снігові пластівці випали в районі Мілана, Брешіа і навіть на кордонах Верони.

Цей феномен виявився породженим поєднанням крижаного вітру з Росії та сильного забруднення вказаного району, пише італійська Corriere della Sera.

"Цей ефект виник в результаті промислового забруднення повітря такими речовинами, як сульфат міді, оксид міді, йодат ртуті, свинцю або кадмію, силікати. У цих частинок структура, схожа на структуру сніжинок, шестикутна, таким чином вони набули вигляду снігових пластівців", - розповів співробітник Інституту атмосферних і кліматичних наук Національного центру досліджень Вінченцо Левіццані.

Він пояснив, що основними умовами виникнення "хімічного снігопаду" є низька температура і висока вологість. А вітер розніс забрудення по регіону.

"Усе починається на висоті приблизно в один кілометр, де температура утримується на рівні мінус 15 градусів. Але і на поверхні землі температура низька, тому кристали зберігають свою форму. При температурі вище нуля пластівці б розтанули", - розповів експерт.

На щастя, за словами вченого, такий тип снігопаду не може тривати довго, адже коли не залишається забруднюючих частинок, припиняється і "хімічний" сніг.

"Однак цей феномен є безперечним сигналом про серйозний рівень забруднення навколишнього середовища", - наголосив він.

Читайте також:

Українці житимуть в тропіках, а наші правнуки снігу не побачать

Визначена "найбрудніша" країна Євросоюзу

Аномальні морози до -60 градусів вдарили в Росії

Містечко в Алабамі накрило небесне цунамі

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3618
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація