Курди і союзники вибили "Ісламську державу" з її "столиці"

Бойовики ІДІЛ остаточно втратили свій центр.

Підтримувані Сполученими Штатами Америки сирійські бойовики повністю звільнили Ракку від панування терористів ІДІЛ. На знак перемоги в 4-місячній битві визволителі підняли прапор курдських загонів народної самооборони, повідомляє Reuters.

Командир сирійських демократичних сил Роджа Фелат уточнив, що сам бій завершено, однак окремі загоди курдських і арабських бойовиків продовжують розмінування території та пошук можливих схованок ісламістів. Основна їх частина залишила міста ще в неділю, останню оборону тримали близько 300 найманців – переважно іноземців.

США почали постачати озброєння сирійським курдам, які намагаються відбити в ІДІЛ місто Ракка

США почали постачати озброєння сирійським курдам, які намагаються відбити в ІДІЛ місто Ракка

Світові ЗМІ зазначають, що втрата Ракки є суттєвим ударом по позиціях ІДІЛ і бойовому духу джихадистів. Це місто стало першим, яке терористичне угруповання «Ісламська держава» захопила в 2014 році. Загарбники використовували його в якості оперативного центру для бойових дій у всьому близькосхідному регіоні.

Як уже повідомлялося, під час операції зі звільнення міста частина бойовиків здалися загонам збройної коаліції "Сили демократичної Сирії". Операція зі звільнення Ракки тривала від червня цього року.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Туреччина проти курдів
Наступна публікація