Лукашенко назвав "Білорусь центром Європи" і пригрозив світовою війною

Лукашенко назвав "Білорусь центром Європи" і пригрозив світовою війною

Фото: Associated Press

Лукашенко каже, що проти Білорусі розв'язана "багаторівнева гібридна війна".

Олександр Лукашенко вважає Білорусь центром Європи, а тому, якщо у країні "щось спалахне", це загрожує світовою війною.

Таку заяву Лукашенко зробив 26 травня, пише "БелТА".

Він стверджує, що проти Білорусі відбувається "багаторівнева гібридна війна".  Також Лукашенко пригрозив тим, хто, на його думку, "демонізуватиме" Білорусь і заявив, що країна відповість "адекватно" своїм недоброзичливцям.

"Мета зрозуміла. Кому вигідно демонізувати Білорусь, ми теж знаємо. Ми невелика країна, але ми відповімо адекватно. У світі є подібні приклади. А перш ніж робити різкі необдумані рухи, згадайте, що Білорусь - Це центр Європи. І якщо тут щось спалахне, це чергова світова війна", - заявив він.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко, коментуючи примусову посадку літака Ryanair у Мінську і затримання колишнього головного редактора Telegram-каналу NEXTA Романа Протасевича, заявив, що вважає, свої дії законними і звинуватив "недоброзичливців Білорусі" у переході "до етапу удушення".

Своєю чергою, колишня кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тихановська заявила, що опозиціонери готують нові протести у країні. З її слів, в країні потрібно зупинити терор раз і назавжди. 

Нагадаємо, літак Ryanair примусово посадили в аеропорту Мінська, а після цього затримали опозиційного журналіста Романа Протасевича, який був на борту. Офіційною причиною посадки літака в Мінську назвали загрозу мінування літака. Щоб затримати опозиціонера, білоруська влада пішла на безпрецедентні кроки: цивільний рейс посадили примусово за допомогою винищувача. Своєю чергою, опозиційні білоруські ЗМІ стверджують: наказ підняти винищувач віддав сам Лукашенко, а командиру рейсу, яким летів Протасевич, ймовірно погрожували збити літак, якщо той не змінить маршрут. 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини світу: які наслідки очікують на Білорусь через затримання опозиційного журналіста

Новини світу: які наслідки очікують на Білорусь через затримання опозиційного журналіста

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Примусове приземлення літака у Мінську
Наступна публікація