Людству загрожує нова смертельна інфекція з тропіків

Меліоїдоз фіксують у всьому світі.

З тропічного клімату почала виходити нова смертельна інфекція - меліоїдоз. Як пише науково-популярний журнал Naked Science, збудник цієї небезпечної хвороби здатний десятиліттями виживати навіть у дистильованій воді і вбивати людину за кілька днів.

Повідомляється, що захворювання вважалося винятково тропічним і фіксувалося лише в деяких регіонах Південно-Східної Азії та Австралії, де щороку забирали життя близько 90 тис. осіб. Однак тепер вірус стали фіксувати по всьому світу.

За словами представника Всесвітньої організації охорони здоров'я Еріка Бертерата, смертність у разі захворювання меліоїдозом може досягати 70%.

Викликає його ґрунтова бактерія Burkholderia pseudomallei, здатна проникнути в тіло людини через дихальні шляхи або ранки на шкірі. У хворого розвивається сепсис. Ця бактерія стійка до цілого спектру стандартних антибіотиків.

Страшна недуга крокує планетою. Вчені показали, як виглядає небезпечний вірус Зіка

Судячи з дослідження оксфордських мікробіологів, меліоїдоз перестає бути "локальним" захворюванням. Підтверджені випадки інфекції зафіксовані в 45 тропічних країнах, а підозри на її появу - ще в 34-х. Поширенню хвороби сприяє інтенсивна торгівля і вражаюча стійкість самої бактерії.

Нагадаємо, що всесвітня організація охорони здоров'я застерігає, що вірус Зіка може поширитися майже по всій Північній і Південній Америці. Випадки зараження вірусом вже зафіксовані в США, Данії, Португалії, Фінляндії, Швеції та Німеччини. Вірус виявили у 21 країні Карибського басейну, Північної та Південної Америки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: