Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аналітики Stratfor розповіли про роль Кадирова в оточенні Путіна

Глава Чечні є додатковою противагою ФСБ і беззастережно відданий президенту РФ особисто.  

У Росії є дві людини, які в змозі випробувати президента Володимира Путіна на міцність. Як вважають в аналітичній компанії Stratfor, це лідер Чечні Рамзан Кадиров і глава "Роснефти" Ігор Сєчін, пише РБК.

Однією з причин, за якою Путін наблизив до себе Кадирова, це бажання використовувати його особисту відданість на тлі невпевненості в кремлівській еліті, яка зростає, вважають експерти."Кадиров не тільки приніс стабільність в неспокійний чеченський регіон, під його командуванням перебувають 40 тис. озброєних бійців. Він також є додатковою противагою ФСБ і беззастережно відданий Путіну особисто", — зазначають вони і додають, що "впевненість Путіна у вірності Кадирова зараз більш важлива, ніж будь-коли", оскільки "російський лідер все більш невпевнений, на кого він може покластися серед кремлівської еліти".

У середині січня Кадиров назвав позасистемну опозицію "ворогами народу". "Люди, про яких раніше ніхто нічого не чув, зі шкіри геть лізуть, щоб прославитися тим, що протиставляють себе президенту Росії Володимиру Путіну. Вони намагаються нажитися на складній економічній ситуації. До таких людей треба ставитися як до ворогів народу, як до зрадників. У них немає нічого святого", — сказав глава Чечні на зустрічі з журналістами в Грозному.

Stratfor пише, що резонансні заяви Кадирова в російських ЗМІ і серед політологів оцінюють як його спробу вийти на федеральний рівень. Однак, на думку аналітиків, такий крок буде дуже суперечливим, з урахуванням підняття російського націоналізму.Автори матеріалу в Stratfor вказують, що глава "Роснефти" Ігор Сєчін, також як і Кадиров, останнім часом дозволяє собі фрондерство, а багато хто в уряді звинувачує його у тому, що він ставить власний інтерес  вище інтересів країни.

Stratfor звертає увагу на відсутність Сечіна на ключовій нараді у голови Міненерго Олександра Новака, у зв'язку з чим, за словами учасників зустрічі, не вдалося ухвалити рішення про початок переговорів з ОПЕК за скорочення видобутку нафти. В той самий день "Газпром" опублікував повідомлення про те, що Сєчін обговорив з його головою Олексієм Міллером "питання взаємодії в нафтогазовій сфері".

Путін і Сєчін
Reuters
Автори матеріалу в Stratfor вказують, що глава "Роснефти" Ігор Сєчін, також як і Кадиров, останнім часом дозволяє собі фрондерство


Ця зустріч, на думку Stratfor, може навести на підозри про намір двох найбільших енергетичних компаній Росії об'єднати зусилля проти політики уряду в цій сфері.

Аналітики зазначають, що Сєчін давно вважається політичним важковаговиком, за оцінкою якого, він не тільки найбільший нафтовий олігарх, але і одна з найбільш могутніх фігур серед силовиків, має союзників по всьому спектру кремлівських еліт. Аналітичний центр відзначає, що відставку глави РЖД Володимира Якуніна в минулому році багато хто розцінював як сигнал від Путіна Сєчіну слідувати генеральній лінії, якої глава "Роснафти" очевидно не зрозумів."Найближчі дні покажуть, чи зможе Путін залишатися в ролі нейтрального арбітра" між Кадировим і Сєчіним, і чи не зашкодить такий підхід його особистій владі", — резюмує Stratfor.

Як відомо, заяви Кадирова викликали хвилю обговорень в Росії, а опозиційно налаштовані користувачі соцмереж провели флешмоб, публікуючи повідомлення "КадыровПозорРоссии".

Російські правозахисники та інші громадські діячі написали відкрите заяву про необхідність відставки Кадирова. В раді з прав людини при президенті заявили, що розглядають питання щодо підготовки доповіді Володимиру Путіну про висловлювання Рамзана Кадирова і його оточення. РПЛ проситиме відреагувати на заяви Кадирова з варіантом його відставки.

Залиште свій коментар

Вибір редакції