Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Майже 200 конгресменів позиваються до Трампа

Позов пов'язаний із доходами бізнес-імперії президента США.

Президенту США закидають порушення конституції шляхом отримання платежів від іноземних урядів без схвалення Конгресу.

Платежі надходять на рахунки компаній, які належать Трампу.

Це вже третій позов з подібним змістом. Понад 190 конгресменів-демократів позиваються проти президента США Дональда Трампа у зв'язку з доходами його бізнес-імперії.

Конгресмени закидають йому отримання грошей від урядів іноземних держав.

Демократи вказують, що отримання таких платежів без схвалення Конгресу США порушує конституцію.

Позов подали в середу, 14 червня. "Відмова президента ознайомити нас із цими коштами, надати інформацію про виплати та надходження, які він отримує, означає, що ми не можемо виконувати свою роботу. Ми не можемо схвалити те, чого не знаємо", - цитує інформагенція Reuters сенатора Річарда Блументаля, який входить до групи конгресменів, що подали позов.

Конгресмени вказують, що Трамп не оприлюднив свою податкову декларацію, тому немає змоги оцінити масштаб платежів, які бізнес Трампа отримав від іноземних урядів, передає інформагенція AP.

12 червня судовий позов аналогічного змісту проти Трампа подали генеральні прокурори штату Меріленд та федерального округу Колумбія, у який входить столиця країни Вашингтон.

Генпрокурори вважають, що президент порушив антикорупційні статті конституції США і не виконав обіцянку відділити діяльність на посаді глави держави від приватних інтересів попри те, що формально передав свій бізнес в управління синів. Ще один позов проти Трампа подала неурядова організація "Громадяни за відповідальність та етику у Вашингтоні" (CREW). Трамп назвав ці претензії політично вмотивованими.

У групі компаній Трампа стверджують, що надали міністерству фінансів інформацію про платежі від урядів іноземних держав. За даними The Washington Post, ідеться про мільйони доларів США, які компанії Трампа отримали після початку його каденції на посаді президента.

Раніше повідомлялося, що адвокати президента США Дональда Трампа позиватимуться проти колишнього директора ФБР Джеймса Комі. Приводом до цього стали скандальні висловлювання Комі на слуханнях у конгресі та його незаконна передача для публікації власних записів щодо зустрічей з Трампом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції