Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Міноборони РФ виправдалося щодо масових бойових нагород під час конфлікту на Донбасі

Раніше Bellingcat опублікував розслідування про медалі, отримані російськими солдатами за їхні дії в Україні.

Міністерство оборони Росії відповіло на доповідь Bellingcat, в якому експертно-журналістська група робить висновок про кількість військових, які брали участь в конфлікті на Донбасі, з передбачуваного числа медалей, які роздали з середини 2014 року.

"Відносне збільшення кількості нагороджених військовослужбовців в 2014-2016 роках обумовлено насправді зростанням інтенсивності раптових перевірок боєготовності військ та інших заходів бойової підготовки в армії і на флоті", – пояснили в міністерстві.

"Крім того, значна кількість наших військовослужбовців була заохочена за підсумками виконання заходів забезпечення безпеки (несення бойового чергування) XXII Олімпійських зимових ігор в Сочі, а також проведення контртерористичних операцій в Північно-Кавказькому регіоні", – додали в Міноборони.

Саму доповідь у Москві назвали "антиросійським пропагандистським матеріалом".

Своєю чергою, Bellingcat відповіло на звинувачення у брехні Міноборони.

"Якщо російські солдати не отримують нагород за участь у конфлікті на сході України, то нам хотілося б знати, чому ж Євген Трундаев, військовослужбовець російської 200-ї мотострілецької бригади, отримав орден Героя Росії і медаль "За бойові заслуги" після того, як загинув в Україні 15 жовтня 2014 року. Якщо ж Трундаев загинув не в Україні, то, сподіваємося, російське Міноборони зможе пояснити, чому його дружина, друзі і товариші по службі (багато з яких також були нагороджені за бої на сході України) стверджують, що він все-таки загинув в Україні?", - написали на своїй сторінці в соцмережі Bellingcat.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, експертно-журналістська група Bellingcat, використовуючи офіційну статистику РФ з відкритих джерел, зуміла довести масштаби присутності російських військ в Україні. Також у доповіді Bellingcat, йдеться, що з кількості медалей, які Міноборони роздало з середини 2014 року, можна зробити висновок про те, що на південному сході України в бойових діях брали участь "набагато більше ніж 10 тисяч російських військових".

Експертно-журналисткая група привела підтверджені дані про чотирьох типах медалей, в тому числі "За бойові заслуги" (стверджувалося, що цю нагороду можна отримати тільки за участь в боях). У Міноборони теза про те, що медаль "За бойові заслуги" можна отримати тільки за бої також відкинули.

Bellingcat неодноразово помічав, що кількість нагороджень різко збільшилася після того, як на південному сході України почалися бойові дії.

Залиште свій коментар

Вибір редакції