Мінськ уточнив, чому закрив кордон для українців з ID-картками

Договір про безвізові поїздки не передбачає електронних паспортів.

Непорозуміння через нові електронні паспорти українців виникло тому, що в угоді між Мінськом і Києвом за 2009 рік не був передбачений такий тип документів.

Так пояснив ситуацію з перетином білоруського кордону українцями з ID-паспортами прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мирончик, повідомляє "Інтерфакс-Захід".

"Безвізовий режим поїздок між Білоруссю і Україною за чинною угодою повністю зберігається. Однак з урахуванням того, що даний договір не передбачав такого типу документа як ID-карта, білоруська сторона запропонувала провести спеціальні консультації щодо цього питання з українськими колегами", -  зазначив речник білоруського дипломатичного відомства.

Нагадаємо, що в суботу, 5 березня, Державний прикордонний комітет Білорусі оприлюднив інформацію, що країна поки не розглядає паспорт громадянина України у вигляді ID-картки як дійсний документ для перетину кордону.  У відомстві зазначили, що українська сторона досі не ініціювала процедури про визнання даного документа як підстави для перетину кордону в рамках безвізових поїздок між двома країнами.

Українське МЗС відреагувало на заяву білоруського прикордонного комітету, нагадавши угоду про безвізові поїздки громадян, яка діє між країнами від 12 червня 2009 року. Українська сторона зауважила, що угода передбачає "необхідність негайного інформування дипломатичними каналами про введення нових документів або внесення змін в документи, що використовуються для цілей цієї угоди, і одночасної відправки їх зразків". Як наголошують в українському дипломатичному відомстві, Білорусь була поінформована про запровадження нового електронного паспорту завчасно, в грудні 2015 рок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: