Битва за Алеппо. Чому армії Асада і Росії б'ються за сирійське місто

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Захоплення Алеппо допоможе Башару Асаду відновити контроль над країною.

Битва у східних районах Алеппо майже закінчена. Так, у четвер, 15 грудня, о 06:00 за місцевим часом має продовжиться евакуація цивільних осіб і повстанців. Відповідну домовленість досягли у середу ввечері.

Тим часом американське видання The Washington Post вирішило пояснити, чому за Алеппо точиться така запекла боротьба.

Чому Алеппо є важливим?

Алеппо був економічним центром Сирії до початку війни. Його захоплення допоможе Башару аль-Асаду досягти своєї мети - відновити повний контроль над країною.

Коли повстанці захопили Алеппо 2012 року, вони казали, що незабаром підуть на Дамаск. Чотири роки потому територія, яку вони контролювали, опинилася в руїнах, а самі повстанці вимушені здаватися.

Якщо ж урядові війська Асада не зможуть повернути собі Алеппо, то постане питання, чи можуть вони взагалі виграти війну силою. Також це укріпить позиції ісламістських бойовиків, що існують всередині збройної опозиції, які грали найважливішу роль у захисті міста.

Хто бореться в Алеппо?

Значною мірою всі. З боку уряду у війні беруть участь сили Асада, які підтримують іранські війська, ополчення, підтримуване Іраном, а також російські військові літаки та командири.

Повстанці, своєю чергою, також борються в коаліції. У складі їхньої армії домінують ісламістські терористичні сили, зокрема, групи Джабхат Фатх аль-Шам, Ахрар аль-Шам і Харакат Нур аль-Дін аль-Зенкі. Також присутні більш помірні сили, деякі з них отримують зброю від США.

Фотогалерея Армія Асада і союзники хочуть повернути контроль над Алеппо до інавгурації Трампа (7 фото)

Алеппо - це розділене місто. Які умови на сході та на заході?

Східні райони Алеппо, які утримують повстанці, перебувають в облозі від липня, через що від 200 до 300 тисяч людей опинилися у скрутному становищі: їм не вистачає продовольства, медикаментів та палива. За чотири роки боротьби дороги міста були повністю зруйновані. Авіація Асада та Росії завдає цілеспрямовані авіаудари по лікарнях та цивільних районах. Згідно з останніми опублікованими кадрами, Алеппо перетворилося на пустку.

Сирійський уряд контролює західну частину Алеппо. Там цивільні особи також страждають від дефіциту речей, хоча й не такого сильного, а ті, хто безпосередньо мешкають поблизу лінію фронту, живуть у постійному страху перед обстрілами повстанців.

Скільки людей загинуло в останньому наступі?

Важко знайти точні цифри. За словами рятувального загону добровольців "Білі каски", у східній частині Алеппо внаслідок наступу були вбиті щонайменше 300 мирних жителів, а понад 820 осіб отримали поранення від 15 листопада.

Також багато жертв опинилося під уламками. Їх не можна було дістати, поки не скінчився авіаналіт.

За даними Сирійського моніторингу прав людини, у західній частині Алеппо загинуло щонайменше 16 жителів. Серед них було 10 дітей.

Збройний конфлікт в Алеппо можна вирішити лише війною?

Посланець ООН в Сирії, Стаффан де Містура, запропонував політичне рішення, яке полягало в тому, що повстанці залишать східну частину Алеппо через безпечні виходи, а сирійський уряд та російські сили припинять бомбардування. Контроль над територією мала б отримати рада від опозиції. Однак сирійська влада таку пропозицію рішуче відхилила. За словами одного міністра, повне повернення Алеппо під контроль сирійського уряду є пріоритетним завданням армії Асада.

Відео Ангела Меркель просить Путіна вплинути на Башара Асада та припинити кровопролиття у Сирії

Залиште свій коментар

Вибір редакції