Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Політика Трампа не змусить Євросоюз скасувати санкції проти РФ - Могеріні

Водночас глава європейської дипломатії зазначила, що угода щодо іранського атома продовжить діяти.

Євросоюз збирається проводити незалежну зовнішню політику, не пов'язуючи свої рішення з новою адміністрацією США.

Про це заявила представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Федеріка Могеріні в інтерв'ю газеті Wall Street Journal, пише "Інтерфакс-Україна".

"Рішення Європи не пов'язані з політичними рішеннями Вашингтона", - наголосила вона, запевнивши, що санкції проти Росії через Україну будуть подовжені ЄС на наступні шість місяців незалежно від того, яку позицію щодо цього має президент США Дональд Трамп.

Також дипломат зазначила, що економічні санкції проти Москви безпосередньо пов'язані з виконанням Мінських угод щодо України.

"Я не здивуюся, якщо раз за разом знаходитимуться питання, за якими можна буде побачити Євросоюз і Росію на одному боці - іранська угода, мирний процес на Близькому Сході, можливо, роль ООН", - додала вона, натякнувши, що в деяких випадках Євросоюз і Росія разом виступатимуть Трампа.

Окремо вона запевнила, що угода щодо іранського атома залишиться чинною, хоча в ході передвиборчої кампанії Трамп заявляв про готовність вийти з неї.

"Так, я думаю, в інтересах США, щоб реалізація цієї угоди була продовжена. Той факт, що угода в повному обсязі виконується обома сторонами, робить неможливим створення Іраном ядерної зброї. Ця угода є міжнародною, вона - в рамках ООН ", - пояснила Могеріні, додавши, що спільність інтересів США і ЄС в світі превалює над розбіжностями.

Нагадаємо, 15 вересня Рада Європейського союзу продовжила дію персональних санкцій проти представників РФ. Зокрема, до 15 березня 2017 року під санкціями перебувають 146 чоловік і 37 російських компаній, яких в ЄС вважають безпосередньо винними в порушенні суверенітету України та її незалежності.

Санкції почали свою дію в березні 2014 року. Зараз проти Росії, у відповідь на кризу в Україні, діє ряд санкцій. Зокрема, економічні санкції, які спрямовані на конкретні сектори російської економіки, і заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і Севастополя.

Залиште свій коментар

Вибір редакції