НАТО призупиняє місію в Іраку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рішення ухвалили на екстреному засіданні представники 29 держав-членів Північноатлантичного альянсу.

Представники держав-членів НАТО на екстреному засіданні у понеділок, 6 січня, підтримали місію Альянсу в Іраку, але вирішили призупинити її заради безпеки своїх військових.

Про це в Брюсселі заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

"У будь-яких наших діях безпека нашого персоналу залишається першорядною. Тому ми вирішили тимчасово призупинити на місцях нашу діяльність з підготовки іракських військовослужбовців і вживаємо всіх необхідних запобіжних заходів із захисту нашого особового складу", - наголосив Столтенберг після позачергового засідання Ради НАТО на рівні послів країн Альянсу.

Він зазначив, що НАТО уважно стежить за розвитком ситуації і продовжує тісну співпрацю з владою Іраку.

"НАТО, як і раніше, готове продовжувати діяльність з навчання і посилення можливостей (військових в Іраку. - ред.), як тільки це дозволять обставини", - додав генеральний секретар Північноатлантичного альянсу.

Як повідомлялось, 5 січня парламент Іраку ухвалив резолюцію з вимогою до уряду вивести іноземні війська з країни після вбивства 3 січня військовими США у Багдаді іранського генерала Касема Сулеймані.

Нагадаємо, НАТО займається підготовкою сил безпеки в Іраку від початку 2017 року. Іракські солдати проходять спеціальну підготовку щодо знешкодження вибухових пристроїв, технічного обслуговування та медичної допомоги. Північноатлантичний альянс також консультує міністерство оборони Іраку та інші органи безпеки. У 2018 році місія була розширена та включає близько 500 військових, більшість з яких - з Канади. У НАТО наголошують, що ця місія не є бойовою. В рамках участі в антитерористичній коаліції НАТО також використовує свої розвідувальні літаки Awacs. Вони розміщені у Туреччині і завдяки своїм радарам дозволяють стежити за ситуацією у повітрі над Сирією та Іраком.

Відео Тисячі людей в Іраку прощалися з вбитим іранським генералом Сулеймані

Він загинув напередодні під час американського авіаудару. Президент Трамп переконує, що його завдали, аби "зупинити війну, а не розв'язати її". Більше про конфлікт, що може вилитися у військове протистояння – у сюжеті.  

Тисячі людей в Іраку прощалися з вбитим іранським генералом Сулеймані

 

Вибір редакції