Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Із Німеччини вигнали двох російських дипломатів. Справа може стосуватися вбивства екскомандира на війні в Чечні

Убивцю колишнього польового командира затримали.

Між Німеччиною і Росією - диломатичний скандал. Берлін оголосив персоною нон-ґрата двох російських дипломатів. Російську владу підозрюють у причетності до вбивства колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі, яке сталося цього літа в Берліні. Вбивцею виявився росіянин, який заїхав до Німеччини за підробним паспортом.

Чи буде реакція Берліна настільки ж жорсткою, як Лондона після замаху на Скрипалів, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Двоє російських дипломатів мають негайно залишити територію Німеччини. МЗС оголосило їх персонами нон ґрата. Одночасно федеральна прокуратура твердить, що російські спецслужби причетні до зухвалого убивства колишнього чеченського польового командира в самому центрі Берліна. Німецька преса доливає оливи у вогонь - за їхніми даними, саме ці дипломати і є російськими шпигунами.

"Наявні чисельні фактичні докази того, що вбивство було скоєне або за замовленням державних органів Російської Федерації, або органів Автономної Чеченської республіки в складі Російської Федерації", - ідеться в повідомленні Генпрокуратури Німеччини.

У Москві кажуть, що не розуміють, про що йдеться. Вислання дипломатів вважають кроком недружнім та обіцяють, що реакція буде відповідною.

Убивство Зелімхана Хангошвілі сталося посеред дня майже в центрі німецької столиці. Тоді колишній польовий командир Чечні йшов парком у бік мечеті. До нього наблизився велосипедист і вистрілив у спину, зробив контрольний вистріл в голову і втік на велосипеді.

Відео Німеччина висилає з країни двох російських дипломатів через гучне вбивство у Берліні

Російську владу підозрюють в причетності до вбивства колишнього чеченського польового командира. Зеліхмана Хангошвілі, яке сталося цього літа в Берліні. Вбивцею виявився росіянин, який заїхав у Німеччину по підробному паспорту. Чи буде реакція Берліна настільки ж жорсткою, як Лондона після замаху на Скрипалів – довідувалася ТСН.  

Німеччина висилає з країни двох російських дипломатів через гучне вбивство у Берліні

Хангошвілі під час другої чеченської війни командував одним із підрозділів, які боролися проти російської армії. Він вижив після чотирьох нападів, втік з родиною до України, а потім перебрався до Німеччини.

Затримати убивцю поліції допомогли свідки. Група підлітків побачила чоловіка, що кидає в річку велосипед та сумку, у якій був пістолет та перука. У Німеччину затриманий заїхав за закордонним паспортом на ім'я Вадим Соколов. Документ виявився фальшивим, серія паспорта збігалася з серією документів Петрова та Баширова, так званих туристів у британському Солсбері, підозрюваних у спробі отруїти Скрипалів.

Наразі затриманий перебуває в берлінській в'язниці Моабіт. Він не співпрацює зі слідством і не дає свідчень. Тут росіянина вже провідували російські дипломати.

А тим часом журналісти змогли встановити справжню ідентичність кілера – це не Вадим Соколов, а 54-річний Вадим Красиков. У Росії Вадима Красикова 2013 року розшукували за вбивство бізнесмена. Тоді він також вистрілив у жертву, наблизившись на велосипеді.

"Наш уряд намагався це обійти, бо є вже скандали з Росією. І вистачить уже, і Крим, і Україна, і тому вони поки чекали. А зараз, ну, що це таке, коли інша держава тут вбиває людей? Це називається державний тероризм", - зазначив правозахисник, голова Німецько-Кавказького товариства Еккергард Маас.

Німецьке МЗС не здається - якщо Росія не допомагатиме в розслідуванні, Берлін залишає для себе можливість подальших санкцій.

Наталка Фібріг

Залиште свій коментар

Вибір редакції