Німеччина звинуватила Росію в кібератаці на урядові мережі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хакери не змогли завдати значної шкоди.

За кібератакою на німецький урядові мережі, яка була здійснена в лютому 2018 року, з "великою ймовірністю" стоїть Росія. Про це в середу, 11 квітня, заявив глава національної розвідки Німеччини Ханс-Георг Маасен.

"Ми оцінюємо це як кібератаки російського походження", - сказав він.

До того ж керівник німецької спецслужби, що займається переважно контррозвідувальною діяльністю, зазначив, що в таких випадках не може бути 100-відсоткової точності під час встановлення істинного винуватця кіберзлочину.

Тому не можна виключати і того, що хакери мали намір створити враження, що справжній організатор кібератак походить з Росії. Незважаючи на це Маасен заявив про "високу ймовірність" російського сліду в цих діях, пише Deutsche Welle.

Він уточнив, що сама кібератака не завдала практично ніякої шкоди. Факт вчинення цієї кібератаки виявили в лютому поточного року.

ВідеоНімецькі журналісти звинувачують хакерів з Росії у кібератаці на МЗС та Міноборони країни

За даними ЗМІ, тривала вона більше року. У Німеччині втручання помітили лише минулого грудня. Під час кібератаки могли вкрасти документи німецької влади. Та подробиць не розголошує і запевняє, що ситуація під контролем. Хакери, що стоять за атакою, належать до угруповання Fancy Bear, або ж "Вигадливий ведмідь".

Німецькі журналісти звинувачують хакерів з Росії у кібератаці на МЗС та Міноборони країни

За повідомленнями ЗМІ, хакери з угрупування APT28, також відомого як Fancy Bears, наприкінці лютого проникли в так звану Інформаційну мережу Берлін-Бонн (IVBB), яка використовується Відомством федерального канцлера Німеччини, федеральними міністерствами і службами безпеки, а також Бундестагом і Бундесратом. Сервери, на які була здійснена атака, вважалися особливо надійно захищеними від нападів ззовні.

ІТ-експерти країн Заходу пов'язують угруповання APT28 з Росією, але однозначні докази "російського сліду", як і у випадку інших кібератак, були відсутні.

Хакерська група APT28, також відома як Fancy Bears, здійснює кібератаки на державні, інформаційні, військові та інші структури країн. Групу підозрюють, зокрема, у здійсненні масштабної атаки на внутрішню мережу Бундестагу в травні 2015 року. Тоді зловмисники отримали доступ до 14 серверів, серед яких був і головний сервер системи з усіма даними для доступу до внутрішньої мережі парламенту.

ВідеоПрезидент США подовжив обмежувальні заходи проти Росії за хакерські атаки

Вперше ще у 2015 році їх ввів Барак Обама, а через рік обмеження розширили. Під санкціями адміністрації 44-го президента США опинилися, зокрема, ФСБ та ГРУ. Окрім того, тоді ще й вислали 35 російських дипломатів.

Президент США подовжив обмежувальні заходи проти Росії за хакерські атаки

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції