Обама пообіцяв, що антикубинське ембарго буде знято

Проте невідомо, коли це станеться.

Президент США Барак Обама, який перебуває з першим державним візитом на Кубі, висловив в ході прес-конференції впевненість, що антикубинське ембарго, яке триває кілька десятиліть, буде знято.

Проте він не готовий дати точної відповіді на питання, коли це буде. На думку американського президента, те, як скоро буде скасовано ембарго, буде частково залежати від дотримання на Кубі прав людини.

Кубинський лідер Рауль Кастро різко відреагував на слова Обами. Він заявив, що позиція США, країни, яка також допускала порушення прав людини, уособлює подвійні стандарти. Кастро зажадав дати йому список політв'язнів, стверджуючи, що на острові немає жодної людини, якого можна було б віднести до цієї категорії.

У понеділок, 21 березня, Кастро і Обама провели переговори. Зустріч пройшла в Палаці революції в Гавані, де проводить свої засідання кубинський парламент.

До цього американський лідер поклав вінок до підніжжя пам'ятника національному героєві Куби Хосе Марті. Американський лідер відвідав музей Марті і залишив запис у Книзі почесних гостей. Також він сфотографувався на тлі гігантського барельєфа революціонера Ернесто Че Гевари, виконаного кубинським скульптором Енріке Авіла на основі широко відомої фотографії Че авторства Альберто Корди.

Це перший візит глави США в карибську державу за 88 років. Чимало журналістів відзначають, що поїздка Обами знаменує собою новий поворот у американо-кубинських відносинах.

Значення цієї поїздки важко переоцінити, так як ще півтора роки тому сама ідея про те, що нога президента США може ступити на кубинську землю, здавалася абсолютно нездійсненною.

Нагадаємо, що в липні минулого року Вашингтон і Гавана домовилися про відновлення дипломатичних відносин, які були заморожені в 1961 році. Раніше США пом'якшили санкції щодо Куби, зокрема, скасувавши деякі обмеження на поїздки американців на острів і розширивши доступ кубинців до фінансових інститутів США.

ВідеоБарак Обама прилетів на Кубу і зустрівся з Раулем Кастро

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: