Обама радіє звільненню Лівії від "похмурої тіні тиранії"

Дата публікації
Перегляди
1040
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Обама радіє звільненню Лівії від "похмурої тіні тиранії"

Барак Обама / Фото: securitylab.ru

На думку американського президента, смерть полковника Каддафі дала можливість лівійському народу самостійно визначати майбутнє.

Президент США Барак Обама заявив, що смерть колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі звільнила Лівію з-під "похмурої тіні тиранії". Він додав, що місія НАТО в цій країні завершиться незабаром.

"Без застосування сухопутних сил ми домоглися наших цілей, і місія НАТО незабаром завершиться... У співробітництві із друзями й союзниками ми продемонстрували, чого можна досягти спільними діями в ХХІ сторіччі", - сказав Обама.

На думку американського президента, смерть полковника дала можливість лівійському народу самостійно визначати майбутнє.

"Чотири десятиліття Каддафі правив Лівією залізною рукою: основні права людини порушувалися, безневинні громадяни потрапляли за ґрати, їх убивали й били, багатства країни нерозважливо витрачалися, а терор використовувався як політична зброя", - підкреслив Обама.

Він додав, що "останні цитаделі режиму" Каддафі впали. Він закликав нову владу країни до поваги прав всіх лівійців і пообіцяв надавати підтримку Лівії надалі. На його думку, основною метою має стати якнайшвидше проведення виборів в органи влади.

Обама також подякував військовим, що брали участь в операції біля берегів Лівії. Він зазначив, що майже 8 місяців американці підтримували лівійців. "Наші досвідчені дипломати допомогли організувати світову підтримку (діям опозиції), наші хоробрі пілоти перебували в лівійському небі, наші моряки надавали підтримку біля берегів країни, а наші представники в НАТО допомогли управляти силами коаліції", - сказав американський лідер.

Як відомо, 20 жовтня Каддафі потрапив у засідку в районі міста Сирт, був захоплений у полон бійцями ПНР, а потім помер від отриманих у бою поранень. Інші ЗМІ додають, що НАТО завдала авіаудари по автоколоні, у якій перебував Каддафі й направлявся в Місурату.

Подробиці захоплення й загибелі полковника керівництво ПНР обіцяє оприлюднити до кінця сьогоднішнього дня.

Детальніше читайте у спецтемі ТСН.ua Кінець епохи Каддафі: лідера Лівії вбито

Читайте також:

ЗМІ: повстанці зловили сина Каддафі Сейфа аль-Іслама

Каддафі отримав смертельне поранення, коли його везли до лікарні

Каддафі поховають таємно

Обама радіє звільненню Лівії від "похмурої тіні тиранії"

Обама радіє звільненню Лівії від "похмурої тіні тиранії"

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1040
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація