Обама розповів про закриття в'язниці в Гуантанамо

В'язниця була відкрита 2002 року.

Гуантанамо_13
Reuters
Пентагон вніс до американського Конгресу план закриття в'язниці в Гуантанамо, повідомив президент США Барак Обама.

"В'язниця в Гуантанамо не зміцнює нашу безпеку, а лише підриває її", - сказав Обама в ході спеціального брифінгу.

"Ми закриваємо сторінку в нашій історії. Вона відображає уроки, які ми засвоїли після 11 вересня", - заявив американський президент, маючи на увазі 11 вересня 2001 року, коли "Аль-Каїда" здійснила напад на Нью-Йорк і Вашингтон.

Передбачається, що з 91 в'язня, який перебуваєу в'язниці, 34 можуть бути переведені в треті країни і до 60 відправлені в США. Через в'язницю, що відкрилася 2002 року і де утримувалися підозрювані в тероризмі, загалом пройшло близько 700 осіб.

Вже незабаром після свого першого обрання на президентський пост Барак Обама оголосив, що закриття Гуантанамо стане пріоритетом його адміністрації. Він обіцяв тоді закрити в'язницю протягом року після своєї інавгурації, яка відбулася в січні 2009 року.

Однак його плани перевести ув'язнених до в'язниць суворого режиму на території США і зрадити підозрюваних цивільного правосуддя в той час зустріли запеклий опір з боку законодавців - як республіканців, так і демократів.

Нагадаємо, що раніше Адміністрація США вперше оприлюднила список найбільш небезпечних в'язнів військової в'язниці в Гуантанамо, яка розміщена на Кубі.

До списку дуже небезпечних ув'язнених спочатку входило 48 осіб. Однак цей список скоротився, бо один афганець помер від серцевого нападу, а інший покінчив з собою. З живих 26 ув'язнених є громадянами Ємену, 10 - Афганістану, 3 - Саудівської Аравії, по 2 - Кувейту та Лівії, ще по одному - Кенії, Марокко і Сомалі. Ці люди належать до безстрокових в'язнів, яких дуже небезпечно переправляти до інших в'язниць або країн, але не можна судити за браком доказів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: