Останнє переведення годинників: у Європі можуть відтермінувати зміни

Дата публікації
Перегляди
43к
Останнє переведення годинників: у Європі можуть відтермінувати зміни

unsplash.com

Причиною є неузгодженість дій країн щодо часу, за яким жити далі.

Європейський Союз може відкласти процедуру скасування переведення стрілок годинників через неготовність країн континенту та неузгодженість спільного часового простору. Про це повідомляє dw.com із посиланням на німецькі ЗМІ.

Думку про те, що заплановане на 2021 рік скасування переходів на так звані літній та зимовий час може не відбутися, висловила представниця уряду Фінляндії – країни, котра нині головує в ЄС. Дотепер невідомо, чи розглядатиметься питання про час на грудневій зустрічі міністрів транспорту – саме в їхній компетенції перебуває це питання.

В уряді Німеччини пояснили, що важливою умовою є уникнення "часових островів та розбіжностей" між окремими державами-членами ЄС. Однак ця перепона може виникнути, в разі обрання зимового чи літнього часу як подальшого основного при скасуванні переведення стрілок. Наразі й у самій Німеччині, котра загалом підтримала ідею скасування щорічних переходів на літній і зимовий час, не визначилися щодо того, який час залишать на майбутнє. У країні вважають, що в разі відсутності зусиль Фінляндії, як країни, що головує в союзі, спрямованих на прискорення рішень держав, процедура затягнеться до 2020 року. Відтак у 2021-му, як планується зараз, здійснити останнє переведення стрілок не зможуть – на підготовку до цього потрібно буде більше часу.

Разом із тим єврокомісар з питань бюджету Ґюнтер Еттінґер зізнався, що "не сумуватиме, якщо скасувати переведення годинників не вдасться". Він вказав на переваги одного часового пояса для європейського спільного ринку. Окрім того, якщо Німеччина залишиться на літньому часі, то діти значну частину року змушені будуть йти до школи у темряві, додав Еттінґер.

Як повідомлялося, Єврокомісія в 2018 році після проведеного онлайн-голосування рекомендувала скасувати перехід на літній та зимовий час. При цьому кожна держава-член ЄС сама мала визначити, житии їх надалі за літнім чи зимовим часом. Однак виявилося, що окремим галузям, наприклад авіаперевезенням, потрібно більше часу для підготовки до такого кроку. У березні цього року Європарламент проголосував за скасування переведення годинників з 2021 року. Однак це рішення ще мають схвалити більшістю країни-члени ЄС. 

У ніч проти 27 жовтня країни ЄС, Україна та багато інших держав світу перейдуть на зимовий час. Стрілки годинників переведуть на одну годину назад.

Україна переходить на зимовий час: коли переводити стрілки годинника

Україна переходить на зимовий час: коли переводити стрілки годинника