Пан Гі Мун вимагає від Північної Кореї припинити ядерні випробування

Генсек ООН "беззастережно" засудила КНДР за випробування водневої бомби

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун "беззастережно" засудив випробування водневої бомби, про яке оголосила влада Корейської Народно-Демократичної Республіки.

"Підземне ядерне випробування, про яке 6 січня оголосила КНДР, викликає глибоку стурбованість. Це випробування знову порушує численні резолюції Ради Безпеки, незважаючи на загальний заклик міжнародного співтовариства припинити подібну діяльність", - сказав Пан Гі Мун на зустрічі з журналістами.

Генсек ООН зазначив, що проведене КНДР ядерне випробування є серйозною загрозою для регіональної безпеки, а також підриває міжнародні зусилля щодо нерозповсюдження ядерної зброї.

"Я вимагаю, щоб КНДР не робила ніяких подальших дій у ядерній сфері і дотримувалася своїх зобов'язань по денуклеаризації, яка повинна здійснюватися під міжнародним контролем", - сказав він.

Як повідомлялося раніше, 6 січня КНДР офіційно оголосила про успішне випробування водневої бомби. Геологічна служба США зареєструвала на території КНДР землетрус магнітудою 5,1 бала, а метеорологічне агентство Південної Кореї уточнило, що його епіцентр збігається з розташуванням полігону, на яких Пхеньян раніше проводив випробування ядерних вибухових пристроїв: 30 миль від містечка Пангги-ри.

Радбез ООН вирішив зібратися на екстрене засідання через випробування ядерної бомби КНДР. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: