Перед візитом Обами влада Куби дозволила відомим дисидентам виїхати з країни

Навесні 2003 року на Кубі пройшли масові арешти опозиційних активістів, всього було заарештовано 75 осіб.

Уряд Куби прийняв рішення частково зняти заборону на виїзд з країни для деяких відомих кубинських дисидентів - представників об'єднання "Чорна весна".

Сімом учасникам опозиційної групи буде дозволено зробити по одній закордонній поїздці, якщо їх поведінку буде визнано задовільним. При цьому ще чотирьом політично активним учасникам "Чорної весни" було відмовлено у праві залишати Кубу.

На думку Марти Беатріс Роке – однієї із сімох дисидентів, які здобули право на виїзд, - таке рішення стало поступкою влади напередодні візиту на Кубу президента США Барака Обами, запланованого на 21-22 березня. Представник Білого дому заявив, що США мають намір і далі закликати кубинський уряд поважати права громадян країни.

Навесні 2003 року на Кубі пройшли масові арешти опозиційних активістів, всього було заарештовано 75 осіб. Більшість з них кілька років тому були відпущені на свободу за умови, що вони покинуть країну. Однак 11 дисидентів відмовилися приймати умови амністії і залишилися на Кубі. Влада дозволила їм відбувати залишок терміну поза в'язницею.

Нагадаємо, що раніше на Кубі вперше за 50 років підняли прапор США.

Нагадаємо, США і Куба домовилися нормалізувати відносини наприкінці позаминулого року. Відкриття посольств в двох країнах є важливим кроком у відновленні дипломатичних відносин між ними.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: