Після суперечки з Брюсселем: AstraZeneca змінила умови поставки вакцини в ЄС

Дата публікації
Перегляди
834
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Після суперечки з Брюсселем: AstraZeneca змінила умови поставки вакцини в ЄС

Фото: Associated Press

AstraZeneca оголосила, що зможе поставити на ринок ЄС у першому кварталі меншу кількість доз вакцини, ніж це було передбачено контрактом з Єврокомісією.

Компанія AstraZeneca поставить ЄС у першому кварталі на 9 млн доз вакцини більше, ніж обіцяла раніше.

Про це повідомила президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Твітері, передає Укрінформ.

"AstraZeneca поставить 9 млн додаткових доз у першому кварталі (загалом 40 млн) порівняно з пропозицією, зробленою минулого тижня і почне поставки на тиждень раніше запланованого терміну", - написала вона.

За словами дер Ляєн, компанія також розширить свої виробничі потужності в Європі.

Як повідомляв Укрінформ, Єврокомісія у п’ятницю затвердила механізм забезпечення прозорості та авторизації для експорту вакцин проти коронавірусу.

Документ, що був ухвалений 29 січня, приймався Єврокомісією за терміновою процедурою та передбачає систему авторизації експорту вакцин проти коронавірусу за межі ЄС на період до кінця березня 2021 року. Запропоновані схеми контролю стосуються лише експорту від тих компаній, з якими ЄС уклав угоди про форвардну закупівлю вакцин.

Як відомо, Єврокомісія погодила контракт на форвардні закупівлі вакцини з компанією AstraZeneca 14 серпня 2020 року, він набув чинності 27 серпня. Завдяки цьому контракту країни-члени дістали змогу закупити 300 мільйонів доз вакцини з можливістю додаткової закупівлі ще 100 мільйонів доз.

Ця угода передбачає також можливість для країн-членів передавати цю вакцину третім країнам із середніми або низькими доходами, або спрямовувати їх в інші країни ЄС.

Минулої п’ятниці компанія AstraZeneca оголосила, що зможе поставити на ринок ЄС у першому кварталі меншу кількість доз вакцини, ніж це було передбачено контрактом з Єврокомісією.

Після цього Єврокомісія закликала компанію виявити «громадську та контрактну» відповідальність та поставити до країн ЄС передбачену угодою кількість вакцини.

Нагадаємо, що у Європі розгортається скандал через брак вакцин і так звані імунні паспорти
розгортається справжня битва за вакцину проти коронавірусної хвороби COVID-19. Найкращі союзники стали конкурентами. Британії чи не вперше довелося відчути, що вона в ЄС вже не своя. А транснаціональним корпораціям, які вважають, що вони володарі світу, зрозуміти, що і їх можуть поставити на місце. Фармацевтичним монстрам ледь не закрили кордон. І все через вакцину. Євросоюз запідозрив махінації з її розподілом. 

Які вакцини від коронавірусу першими надійдуть до України

Які вакцини від коронавірусу першими надійдуть до України

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
834
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація