Полігон для використання ГМО. Росія придумала причину для заборони кормів з України

Россільгоспнагляд бачить "просто повну безконтрольність" в Україні щодо ГМО.

Россільгоспнагляд може заборонити постачання кормів з України наступного тижня нібито через виявлення в них ГМО.

Про це повідомляє російський Інтерфакс.

Також, зазначає агентство, не виключена і заборона на ввезення цієї продукції з ЄС.

"Ми чітко вибудовуємо систему, яка дозволяє протидіяти (постачанню продукції з ГМО - ред.). Тому, я думаю, що в Україні все скінчиться тим, що ми введемо обмеження на ту продукцію, яка може використовувати ГМО, потенційно навіть", - сказав керівник служби Сергій Данкверт.

За його словами, Россільгоспнагляд бачить "просто повну безконтрольність" в Україні щодо ГМО.

"Україна, мабуть, стала таким полігоном для використання нашими відомими заокеанськими колегами ГМО, тому що ми минулого року вже виявили генномодифікований ріпак з України, - сказав Данкверт. - Ми його зупинили, просто галасу не здіймали".

"Тепер виходить, що у них ситуація безконтрольна, з нами ніхто не спілкується, значить, ми повинні виставити відповідний бар'єр", - вважає він.

Данкверт також не виключив, що обмежувальні заходи можуть бути введені і щодо деяких кормів з європейських країн.

Він нагадав, що Россільгоспнагляд направив українським колегам листа з пропозицією провести наступного тижня переговори щодо проблеми.

"Ми написали листа, ми свою справу зробили. У нас є процедура в рамках СОТ. Не відповіли на листа? Далі - заходи. Тобто, наступного тижня, якщо вони не окреслять, ми будемо вживати заходів", - заявив він.

Нагадаємо, в серпні 2015 року президент Росії Володимир Путін заборонив протягом року ввозити в Росію продукти, сировину і продовольство з країн, які ввели санкції проти Росії. Тільки за один день, 6 серпня 2015 року, в Росії було знищено 320 тонн санкційних продуктів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: