Прем'єр-міністр Лівану подав у відставку через масові протести

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

В країні не вщухають антиурядові протести.

Прем'єр-міністр Лівану Саад Харірі виступив зі зверненням до країни та заявив, що подає у відставку через протести, які вже понад 10 днів тривають в країні.

Про це пише BBC Україна.

Саад Харірі заявив, що Ліван зайшов в глухий кут і країні необхідний шок, щоб вийти з кризи. Зазначимо, що державний борг Лівану - один з найвищих в світі.

Через протести банки не працюють вже 10 днів. Також зачинені багато компаній, школи і університети. Проти демонстрантів виступає радикальний ісламістський рух "Хезболла", чиї прихильники вже кілька разів нападали на учасників протесту.

У вівторок одягнені у все чорне прихильники "Хезболли", а також шиїтського угруповання "Амаль" зруйнували наметовий табір протестувальників у центрі Бейрута, підпалили намети і побили демонстрантів. Вони також атакували створену демонстрантами барикаду.

Нагадаємо, масові вуличні протести розпочалися в Лівані 17 жовтня, після того як уряд анонсував запровадження збору на користування месенджерами, як-от WhatsApp, для здійснення телефонних дзвінків. Збір мав становити в перерахунку 0,20 долара США на день. Згодом уряд скасував це рішення, однак протести не вщухли. Акції протесту практично паралізували життя країни.

18 жовтня прем'єр-міністр Лівану Саад Харірі пообіцяв громадянам під час телевізійного звернення покращення ситуації та дав партнерам по урядовій коаліції три доби часу на розробку пропозицій щодо виходу з кризи. Реагуючи на вимоги протестувальників, урядову коаліцію залишила християнська партія "Ліванські сили". Від портфелів в уряді відмовилися віцепрем'єр-міністр та кілька міністрів від цієї партії.

Вже 21 жовтня уряд Лівану підтримав план реформ, запропонований прем'єр-міністром країни Саадом Харірі. Ухвалені урядом заходи передбачають скорочення зарплат міністрів і парламентарів удвічі. Також планується закриття або об'єднання деяких державних установ. Крім того, прем'єр Харірі пообіцяв не запроваджувати нові податки в наступному році. За його словами, саме демонстрації посприяли затвердженню пакета реформ. Утім, протестувальники у столиці країни Бейруті були незадоволені оголошеними Харірі реформами та вимагали відставки уряду. 

Відео Мільйон протестувальників у Чилі вимагали від президента країни реформ

Місцеві жителі вийшли на марш проти соціальної нерівності в країні. Минулого тижня їх обурило підвищення ціни на проїзд у метро. Нині зібралися вже всі невдоволені рівнем життя в країні. Чого чилійці вимагають від влади – дивіться далі.    

Мільйон протестувальників у Чилі вимагали від президента країни реформ

Залиште свій коментар

Вибір редакції