Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Великий крок уперед": Сайдік привітав розведення сил у Золотому

Керівник Луганщини тим часом розповів про плани відкриття КПВВ.

Спецпредставник ОБСЄ в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на сході України Мартін Сайдік високо оцінив початок розведення сил на ділянці передової ООС поблизу Золотого на Луганщині та переговори щодо аналогічних дій у Петрівському.

"Сторони сьогодні зробили великий крок вперед", - заявив він і додав, що також обнадіює прогрес із відновлення мосту в Станиці Луганській.

Водночас дипломат звернув увагу на те, що режим припинення вогню дотримується не повністю. "Число порушень, хоча і залишається нижче, ніж до початку перемир'я, але продовжує коливатися", - констатував Сайдік і закликав сторони, "усвідомлюючи політичну і гуманітарну відповідальність перед цивільним населенням, зробити все необхідне для забезпечення стійкого перемир'я".

За даними білоруського інтернет-видання Белта, на переговорах у Мінську також мова йшла про проблему водопостачання територій у зоні конфлікту. Зокрема, на економічній підгрупі було досягнуто згоди щодо проведення міжнародного аудиту компанії "Вода Донбасу", тендер на який буде оголошено Міжнародним комітетом Червоного Хреста. Гуманітарна робоча група продовжила дискусію з обміну утримуваними. За словами Сайдіка, триває дуже серйозна робота та готується великий обмін. Учасники ж політичної робочої групи обговорювали питання, пов'язані з реалізацією формули Штайнмаєра. Наступна зустріч Тристоронньої контактної групи відбудеться 12 листопада.

Тим часом голова Луганської адміністрації Сергій Гайдай повідомив, що в "ЛНР" погодилися на відкриття контрольного пункту вʼїзду-виїзду "Золоте". Про це повідомляє Громадське. "Під час розведення війська обох сторін мають розвести на відстань кілометра. Вийде "сіра зона", і ми зможемо спокійно добудувати КПВВ і запустити його в роботу. Це буде новий КПВВ, єдиний шлях для автомобільного сполучення з тимчасово окупованою частиною Луганської області", - пояснив керівник Луганщини.

Відео Сайдік привітав початок розведення сил у Золотому

Початок розведення сил уже підтвердила моніторингова місія ОБСЄ. А в Мінську перервали зустріч Тристоронньої контактної групи, щоби привітати чергову спробу розмежування. Що зараз там відбувається – у сюжеті.  

Сайдік привітав початок розведення сил у Золотому

Залиште свій коментар

Вибір редакції