Президентський рейтинг Путіна оцінили в 37%

Дата публікації
Перегляди
1156
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Президентський рейтинг Путіна оцінили в 37%

Згідно з опитуваннями, Путін випереджає своїх конкурентів в президентських перегонах / Фото: putin2012.ru

Опитування фіксують відрив Путіна від конкурентів на виборах, однак експерти не виключають можливості другого туру.

Більше третини росіян підтримали би Володимира Путіна на президентських виборах, якби вони проводилися цієї неділі, свідчать результати опитування "Левада-Центру". Ще близько чверті людей не мають свого кандидата або не визначилися, чи підуть на вибори.

Учасникам дослідження соціологи ставили так зване "відкрите питання", коли список претендентів не пропонується, і люди самі обирають найкращого кандидата.

У такому випадку за Путіна проголосували б 37% росіян. Як пояснив заступник директора аналітичного центру Олексій Гражданкін, частину голосів Путін отримав завдяки існуванню тандему.

"У рамках правлячого тандему їхній електорат дуже легко перетікає від одного до іншого і після рокіровки кількість симпатиків Медведєва почала різко падати і зійшла нанівець. Ці голоси отримав Путін", - прокоментував експерт BBC Russian.

У випадку так званого "закритого питання", коли список кандидатів відомий і аналогічний тому, який буде наданий Центральною виборчою комісією в день виборів, Путін набирає 62% голосів виборців і перемагає в першому турі виборів. Однак зазначимо, що "закрите питання" не передбачає підрахунку тих, хто не визначився з вибором.

Раніше січневе опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (із "закритим питанням") показало, що за Путіна готові проголосувати 52% росіян. Згідно з даними ФОМ, за чинного прем'єра віддали б голоси 45%.

Всі три опитування фіксують значний відрив Путіна від своїх конкурентів на виборах.

Так, за даними "Левада-Центру", якщо за Путіна проголосувало б 37% росіян, Зюганову віддали б голоси 8%, Жириновському 5%, Миронову - 4%, Прохорову - 2%. У рейтингу ВЦВГД за Путіна проголосувало б 52%, за Зюганова - 11%.

Нагадаємо, вибори президента РФ призначені на 4 березня 2012 року. Президент Росії вперше буде обиратися на 6 років.

Останнім часом деякі політологи не виключали, що вибори можуть пройти в два тури, чого в Росії не було з 1996 року.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1156
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація