Прокуратура РФ відмовилася розслідувати смерть 159 військових

Правозахисники називають кількість загиблих солдатів аномальною.

Головна військова прокуратура РФ не виявила порушень у розслідуваннях загибелі російських військових на Донбасі і тим самим відхилила прохання правозахисників перевірити дані про загибель 159 російських силовиків.

Відповідне звернення до прокуратури направив правозахисник та глава комісії з військово-цивільних відносин Ради з прав людини при президенті Сергій Кривенко, пише РБК.

У прокуратурі також заявили, що не виявили випадків порушення прав та недотримання соціальних гарантій щодо військовослужбовців, загиблих під час служби.

Кривенко у грудні звернувся до Слідчого комітету і Головну військову прокуратуру з проханням перевірити інформацію про загибель 159 російських військових у період з 1 січня 2014 року до 30 липня 2015 року. При цьому, він додав до звернення список із 159 прізвищ загиблих та військових частин, де вони служили. Примітно, що про 98 випадків загибелі військових не повідомляло жодне оборонне чи силове відомство.

Статистку смертей серед військових РФ у другій половині 2014 року правозахисник назвав аномальною. За ці шість місяців російська армія втратила щонайменше 108 осіб (68% від загальної кількості за півтора року). У 80% випадків інформації про обставини смерті немає.

При цьому, саме на кінець літа і початок осені 2014 припав пік повідомлень про загибель російських військовослужбовців у бойових діях на Донбасі.

Як повідомлялося раніше, російський правозахисник Сергій Кривенко заявляв, що за час війни на Донбасі загинули близько тисячі військових РФ. У РФ неодноразово відхрещувалися від участі у бойових діях на Донбасі і стверджували, що там воюють лише "найманці-добровольці" з Росії. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: